Sobota 15.06.2024
Dnes má meniny 
Vít
°C
08.05.2021 10:50

Registrácia do projektu Do práce na bicykli v Dubnici opäť otvorená


Do práce na bicykli - Dubnica nad Váhom


Mesto Dubnica nad Váhom už tretí rok v poradí ponúka priaznivcom cyklistiky možnosť zapojiť sa do národnej kampane pod jeho hlavičkou.


Národná kampaň, ktorá povzbudzuje verejnosť nechať autá zaparkované doma a využiť ekologickejší spôsob dopravy do zamestnania, píše v roku 2021 svoj ôsmy ročník. Mesto Dubnica nad Váhom sa do projektu aktívne zapája od roku 2019. Znamená to, že každý cyklistický tím, ktorý má záujem dochádzať do zamestnania na bicykli v rámci tejto kampane, tak môže urobiť pod hlavičkou Dubnice nad Váhom.

S radosťou konštatujeme, že tretí ročník projektu Do práce na bicykli v Dubnici nad Váhom zastrešuje ako lokálny koordinátor po novom Annamária Duvačová, odborná referentka pre mládež a šport.

Minulý rok sme v rámci nášho mesta spoločne Do práce na bicykli najazdili 8 600 kilometrov. Bicyklovalo 24 tímov a približne 100 cyklistov. „Veríme, že tento rok sa nám podarí opäť zvýšiť tieto čísla. V tomto projekte však nejde o štatistiky, ale o to, aby sa zvyšovala ochota ľudí využiť ekologickejšie a zdravšie formy dopravy, odľahčiť životnému prostrediu a vymeniť komfort auta za aktivitu a šport na dvoch kolesách,“ vyzvala všetkých na účasť Annamária Duvačová. Aj tento rok pôjde príkladom vedenie mesta. Primátor Peter Wolf rovnako plánuje jazdiť do práce na dvoch kolesách.

- Registrácia je otvorená do 7. júna 2021.

- prihlasovať sa môžu 2- až 4-členné tímy cyklistov.

- do práce budeme bicyklovať v júni.

- v roku 2020 v Dubnici bicyklovalo 24 tímov a cca 100 cyklistov.

-registrácia na www.dopracenabicykli.sk

- lokálnou koordinátorkou je Annamária Duvačová.

Zapojení jednotlivci, tímy, zamestnávatelia i samosprávy súťažia o atraktívne ceny. Hlavným cieľom projektu je podpora environmentálnych druhov dopravy v mestách. Dubnica nad Váhom preto vyzýva firemné tímy, partie cyklistov či tímy študentov nad 15 rokov z rovnakej školy, aby sa zaregistrovali a súťažili pod hlavičkou samosprávy Dubnica nad Váhom. Registrácia je rýchla, jednoduchá, bezplatná a dostupná na tejto adrese.

Tešíme sa na účasť všetkých cyklistov!

 

Autor: Mgr. Veronika Rezáková, hovorkyňa mesta Dubnica nad Váhom


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.10.2018
Víťazmi Majstrovstiev SR v hasičskom športe sa stali hasiči z Popradu
Družstvo z Okresného riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (OR HaZZ) v Poprade zvíťazilo v celkovom bodovaní 46. ročníka Majstrovstiev Slovenskej republiky v hasičskom športe, ktoré sa začali v utorok (9.10.) v Dubnici nad Váhom a v stredu vyvrcholili v areáli OR HaZZ v Martine.
viac
22.05.2020
Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom by mali ukončiť v decembri
Rekonštrukciu domu kultúry v Dubnici nad Váhom za viac ako 1,4 milióna eur by mali dokončiť do konca tohto roku. Počas kontrolného dňa to povedal dubnický primátor Peter Wolf.
viac
06.04.2021
V rámci jarného upratovania vyzbierali v Dubnici 40 ton objemného odpadu
Počas jarného upratovania (8. 2. – 22. 3.) vyzbierali v Dubnici nad Váhom viac ako 40 ton objemného odpadu. Polovicu z neho zrecyklovali.
viac
25.03.2024
Mestskí policajti v Dubnici nad Váhom preukázali, že sú ľudia na svojom mieste
Dubnickí policajti si pripisujú jeden úspešný zákrok za druhým. Len nedávno sme informovali o dolapení páchateľa, ktorý sa ulakomil na zvislé dopravné značenie, o niekoľko týždňov neskôr dávame do pozornosti odhalenie zlodeja. Ním odcudzené veci sa našli a boli vrátené majiteľke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.17 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.69 %