Piatok 29.05.2020
Dnes má meniny 
Vilma
°C
14.03.2020 01:00

Púchov zabezpečí nákupy pre seniorov či ľudí v karanténe


Ilustračná snímka: (int.).


Mesto Púchov v súvislosti s hrozbou šírenia nového koronavírusu bezplatne zabezpečí nákupy pre seniorov, osamelých ľudí či ľudí v karanténe. Službu bude poskytovať od pondelka 16. marca do piatka 27. marca. Rozhodol o tom krízový štáb mesta. Informovala Laura Krošláková z púchovského MÚ.


„Služba bude spočívať v zabezpečení nákupu základných potravín, drogérie a liekov pre občana, ktorý o túto službu požiada. Konkrétna osoba poskytujúca službu sa občanovi legitimuje občianskym preukazom. Občan bude vopred informovaný, kto z poverených k nemu príde,” uviedla Krošláková.

Bezplatnú službu pod záštitou mesta bude púchovská samospráva poskytovať predovšetkým osamelým občanom, zdravotne ťažko postihnutým, zdravotne ohrozeným seniorom, prípadne občanom nachádzajúcim sa v povinnej karanténe.

„Mesto verí, že týmto opatrením pomôže občanom, ktorí to najviac potrebujú, a zmierni tým ich v súčasnosti komplikovanú situáciu. V prípade záujmu o túto službu alebo účasti na pomoci musia obyvatelia kontaktovať sekretariát mesta,” dodala Krošláková.

K podobnému kroku pristúpila aj obec Kláštor pod Znievom (okres Martin). Starší občania budú mať od pondelka (16. 3.) možnosť využiť službu obce na zabezpečenie základných nákupov. Informovala o tom pracovníčka obecného úradu Lucia Kuželová.      

Doplnila, že občania budú môcť od 8.00 h do 11.00 h telefonicky kontaktovať pracovníka obecného úradu. „Môžu mu nahlásiť, čo potrebujú kúpiť - základné potraviny, hygienické potreby, lekárenský tovar. Pracovník urobí nákup a v popoludňajších hodinách ho občanom rozdistribuuje. Na základe bločku mu potom za nákup zaplatia,” uviedla Kuželová.

„Chceme uchrániť najrizikovejších, ktorými sú starší občania. Pre nich by nákaza mohla znamenať vážne zdravotné problémy. Preto by sme ich chceli vyzvať, aby sa zdržiavali doma a v rámci svojej ochrany využili túto službu obecného úradu,” vysvetlila starostka obce Erika Cintulová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.03.2020
Kto chce pomáhať, musí byť zodpovedný
Kto chce v čase pandémie nového koronavírusu pomáhať iným ako dobrovoľník, musí byť zdravý, mimoriadne opatrný i zodpovedný voči sebe a ostatným.
viac
01.04.2020
V rámci iniciatívy Rozdaj sa dostali rodiny potraviny a drogériu
Viceprimátor Prešova a štyria mestskí poslanci pokračujú s roznášaním potravín a drogérie pre ľudí, ktorí majú v týchto dňoch problém zabezpečiť si základné výrobky dennej spotreby. Informoval o tom hovorca mesta Vladimír Tomek.
viac
07.04.2020
Donáška potravín pre seniorov už funguje pre všetkých 13 okresov kraja
Vo všetkých 13 okresoch Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK) môžu seniori a ohrozené skupiny obyvateľstva požiadať o donášku potravín či voľnopredajných liekov.
viac
11.04.2020
ZMOS vyrokoval bezplatný systém pre samosprávy
V aktuálnom období je nesmierne dôležitá komunikácia, ktorá sa stále viac presúva z osobných stretnutí a rokovaní do virtuálneho prostredia. Združenie miest a obcí Slovenska uvítalo ponuku spoločnosti Microsoft a prichádza k samosprávam s technologickými riešeniami.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %