Streda 06.12.2023
Dnes má meniny 
Mikuláš
°C
15.08.2023 09:30

Program Baníckeho jarmoku bude reflektovať na dvojicu výročí mesta


Ilustračná snímka.


Program tohtoročného Baníckeho jarmoku v Prievidzi bude reflektovať na 910. výročie prvej písomnej zmienky i na 640 rokov od udelenia mestských práv.


V roku výročí tak budú na 37. ročníku najväčšieho podujatia v meste od 7. do 10. septembra vystupovať výlučne prievidzskí umelci a kapely, v ktorých hrajú Prievidžania. Informovala o tom riaditeľka Kultúrneho a spoločenského strediska v Prievidzi Dana Horná.

Jarmok sa bude tradične konať na Námestí J. C. Hronského, Ulici M. R. Štefánika a v Mestskom parku. Okrem toho organizátori pripravili aj novinku, kultúrny program doplnia dve divadelné predstavenia, ktoré sa budú konať v Dome kultúry (DK) Prievidza a v Kultúrnom dome (KD) Necpaly.

Predzvesťou podujatia bude 7. septembra v DK Prievidza divadelná komédia Ženba v podaní Divadla "A" a Divadla Shanti. Jarmok 8. septembra otvorí banícky sprievod, hlavný program otvorí Banícky spevokol Kahanec, nasledovať bude Divadelná spoločnosť, ktorá prinesie kráľovský pozdrav Prievidžanom od kráľa Kolomana a kráľovnej Márie. Na pódiu vystúpi i školský orchester a Big Band Základnej umeleckej školy (ZUŠ) L. Stančeka, ZVA 12-28 Band, Tina, Marián Čekovský Band s Lenkou Piešovou a Funky Emotions. Večer bude patriť aj premiére divadelnej hry v KD Necpaly Jožko Púčik a jeho kariéra, ktorú si naštudovalo Divadlo z dvora.

Program 9. septembra bude patriť domácim tanečným súborom, rozprávke Divadla NAtraKY i vystúpeniam Country Limit Club, Bufet, The Kreins a Chill On The Sun. Večer sa predstaví Robo Opatovský s kapelou a kapela Flash zo ZUŠ L. Stančeka. Dychová hudba Prievidžanka, folklórny súbor Vtáčnik a Black Band vystúpia na jarmoku 10. septembra.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom. Zábavné atrakcie budú umiestnené v Mestskom parku a na parkovisku pred Zimným štadiónom v Prievidzi.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.08.2019
Počas Baníckeho jarmoku bude MHD zadarmo
Obyvatelia a návštevníci Prievidze sa počas konania Baníckeho jarmoku, a to od 6. do 8. septembra odvezú mestskou hromadnou dopravou (MHD) zadarmo.
viac
04.08.2022
Do mesta sa vráti Banícky jarmok
Tradičný Banícky jarmok sa v septembri po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu vráti do Prievidze.
viac
07.02.2023
Vyvrcholením Nitrianskych fašiangov bude veľký sprievod mestom
Tradičný jarmok a kultúrny program ponúknu aj tento rok Nitrianske fašiangy. Ako informoval mestský úrad, konať sa budú 18. februára na Svätoplukovom námestí.
viac
16.06.2023
V Liptovskom Mikuláši majú Stoličné dni, remeselná ulička je opäť o niečo dlhšia
Námestie osloboditeľov v Liptovskom Mikuláši je od štvrtka dejiskom hlavného podujatia letnej sezóny v meste, Stoličných dní. Jarmok potrvá do 17. júna. Informovala o tom hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.10 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.95 %