Streda 30.11.2022
Dnes má meniny 
Ondrej, Andrej
°C
04.08.2022 03:20

Do mesta sa vráti Banícky jarmok


Ilustračná snímka: (tasr).


Tradičný Banícky jarmok sa v septembri po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu vráti do Prievidze.


Headlinermi 36. ročníka podujatia, ktoré sa uskutoční od 9. do 11. septembra, budú kapely Gladiator a Desmod. Informovala o tom referentka propagácie Kultúrneho a spoločenského strediska (KaSS) v Prievidzi Nina Pekárová.

Dejiskom jarmoku bude tradične Námestie J. C. Hronského, ulica M. R. Štefánika a mestský park. "Tri dni zábavy, hudby, dobrého jedla a pitia odštartuje 9. septembra obľúbený Banícky sprievod. Hlavný program na pódiu slávnostne otvorí Spevácky zbor Rozkvet a Adventure Strings," načrtla riaditeľka KaSS Dana Horná.

Na Námestí J. C. Hronského sa podľa nej predstavia kapely Trocha Klidu, Florabelle, Kollárovci a Gladiator, po ktorých bude námestie patriť diskotéke. "Prvé hodiny programu 10. septembra budú patriť baníckym tradíciám - Šachtágu. Svoje umenie predvedú aj domáce súbory, na pódiu sa predstaví i Miro Jaroš, alternatívu zastúpia Wotepity a Brill. Po nich bude nasledovať vystúpenie skupiny Ivany Regešovej. Vrcholmi večera budú jednoznačne koncerty skupín Desmod a Juraj Bača & Party Beat Band," priblížila.

Jarmok 11. septembra ponúkne program pre staršie ročníky, vystúpia Duo Muzika, Ján Hruška a Ján Greguš, bodku za celým jarmokom dá skupina Senzus.

Tradičný jarmok je aj tento rok spojený s príležitostným trhom, zábavné atrakcie budú umiestnené v mestskom parku a na parkovisku pred zimným štadiónom.

"Mesto Prievidza sa správa zodpovedne a ekologicky, preto tento rok prináša novinku v podobe vratných pohárov s logom Baníckeho jarmoku na všetky čapované nápoje. Veríme, že vďaka vratným pohárom sa bude tvoriť menej odpadu, čím zabezpečíme čistejšie prostredie," dodala Horná.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.04.2022
Centrum mesta v závere týždňa ožije 20. jarným jarmokom
Centrum mesta Michalovce a priľahlé ulice po dvojročnej prestávke spôsobenej pandémiou nového koronavírusu ožijú v závere týždňa (29. a 30. 4.) 20. ročníkom Jarných trhov. Na nedeľu 1. mája pripravila samospráva aj sprievodné podujatia. Informovala o tom Marcela Andréová z mestského úradu.
viac
16.08.2022
Lučenecké hodovanie do mesta opäť prinesie pivný festival i tradičný jarmok
V poradí deviaty ročník Lučeneckého hodovania prinesie do mesta okrem kultúrneho programu i tradičný jarmok, pivný festival či Medzinárodný Novohradský maratón.
viac
02.09.2022
Tradičný trnavský jarmok sa vracia k tradíciám
Tohtoročný Tradičný trnavský jarmok bude mať inú podobu ako jeho predchodcovia. Odkláňa sa od komercie a hlási príklon k ľudovým remeslám a tradíciám.
viac
28.09.2022
Na 29. ročníku jarmoku sa pokúsia vytvoriť rekord, treba prísť v kroji
Banánovým behom žiakov štartuje vo štvrtok (29. 9.) v Starej Ľubovni 29. ročník tradičného Ľubovnianskeho jarmoku. Vedúca odboru školstva, kultúry, športu a mládeže na tamojšom mestskom úrade Eva Kollárová uviedla, že pripravený je bohatý program.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.14 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %