Piatok 19.04.2024
Dnes má meniny 
Jela
°C
03.03.2020 09:35

Prievidza získala nenávratný finančný príspevok na vybudovanie detských jaslí


Ilustračná snímka: (int.).


Mesto Prievidza získalo nenávratný finančný príspevok (NFP) na realizáciu projektu s názvom „Vybudovanie detských jaslí v meste Prievidza“.


Mesto získalo NFP v rámci výzvy IROP-PO4-SC431-2017-16 na základe Zmluvy o poskytnutí NFP uzatvorenej medzi Mestom Prievidza a Ministerstvom pôdohospodárstva a rozvoja SR, ktorá nadobudla účinnosť dňa 29. 1. 2020.

V rámci projektu budú realizované úpravy objektu Materskej školy na Ulici A. Mišúta, ktorých účelom je prispôsobenie technických požiadaviek pre stavbu užívanú ako zariadenie starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa. Nutnosťou je realizácia prístavby kočikárne.

Súčasťou budú aj stavebné úpravy a rekonštrukcia priestorov sauny s ochladzovacím bazénom a ich príslušenstva, ktoré si mesto uhradí z vlastných zdrojov. Stavebné úpravy sa zrealizujú za účelom úspory energií a zabezpečenia bezporuchovej prevádzky vnútorných inštalácií a zároveň bude vďaka zatepleniu obnovená povrchová fasáda.

Dispozičné členenie každej triedy je riešené vstupom do šatne, kde budú umiestnené skrinky a prebaľovacie pulty. Zo šatne je prístupné priechodné sociálne zázemie s umiestnenými WC a umyváreň. Z umyvárne je plynulo riešený priamy prechod do dennej miestnosti s odpočivárňou. Z tohto centrálneho priestoru sa prechádza do ďalších priestorov ako sklad hračiek, prípravňa jedál, izolačka s okienkom na vizuálnu kontrolu umiestneného dieťaťa, terasa. Z priestoru detskej šatne je prístupná miestnosť šatne sestier vrátane samostatného hygienického vybavenia. Príprava jedál je realizovaná v priľahlom hospodárskom pavilóne a prepravovaná do prípravne jedál jednotlivých tried, kde sa jedlo servíruje.

Súčasťou projektu je úprava detského ihriska s umiestnením herných prvkov a dotvorenie priestoru novou výsadbou.

Hlavný cieľ projektu je vytvoriť podmienky na zosúlaďovanie rodinného a pracovného života obyvateľov mesta a lepšie začlenenie žien s deťmi do troch rokov na trh práce. Vybudovaním zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov sa tak bude komplexne riešiť starostlivosť o deti v predškolskom veku na území mesta.

Autor: (Michal ĎUREJE, hovorca mesta)


komentáre
SHOW ALL
podobné
08.01.2020
Prievidzská samospráva plánuje vybudovať aj mestské detské jasle
Prievidzská samospráva chce v tomto roku vybudovať cyklotrasu na území mesta. Na investíciu získala nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako milión eur. Ide o jednu z investícií, ktoré plánuje zrealizovať v tomto roku.
viac
17.06.2020
Výstavba nových mestských jaslí má stáť vyše 730 000 eur
Nové detské jasle vo vlastníctve mesta by mali na najväčšom breznianskom sídlisku Mazorníkovo, kde podľa aktuálnych údajov žije približne tretina všetkých detí do troch rokov, začať stavať už v najbližších mesiacoch.
viac
08.06.2021
Mesto Prievidza je o krok bližšie k vybudovaniu detských jaslí
Na realizáciu projektu výstavy detských jaslí získalo mesto Prievidza nenávratný finančný príspevok, maximálne do výšky 469 879,40 eur, z Integrovaného regionálneho operačného programu, Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR.
viac
04.11.2021
Mesto Prievidza získalo podporu na zabezpečenie opatrovateľskej služby
Mesto Prievidza získalo ďalšiu podporu na zabezpečenie opatrovateľskej služby. Z nenávratného finančného príspevku (NFP) vo výške takmer 490 000 eur zabezpečí pomoc nasledujúce mesiace 50 klientom. Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %