Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
07.06.2021 10:35

Predseda ZMOS navštívil zástupcov kysuckých samospráv


snímka zdroj: (ZMOS).


Spoločné rokovanie Združenia miest a obcí Kysúc (ZMOK) sa v piatok 4. júna 2021 uskutočnilo v obci Zákopčie (okres Čadca). Zástupcovia samosprávy z Kysúc hovorili o viacerých aktuálnych témach.


Pozvanie prijal aj predseda Združenia miest a obcí Slovenska a primátor Liptovského Hrádku Branislav Tréger a predsedníčka Žilinského samosprávneho kraja Erika Jurinová. Hostí privítal predseda ZMOK a primátor mesta Turzovka Ľubomír Golis. V úvode poďakoval predsedovi ZMOS za aktivitu počas pandemickej situácie. „Z Kancelárie ZMOS sme vždy dostávali aktuálne informácie. Všetky, ktoré nám boli zaslané, boli pre nás užitočné.“ 

O pandemickej, ale i aktuálnej situácii s očkovaním hovorila predsedníčka ŽSK Erika Jurinová. V rozhovore s primátormi a starostami bola reč aj o stave ciest a mostov v správe ŽSK v regióne Kysúc, ale i o celkovej údržbe komunikácií. Hovorilo sa aj o príprave cyklotrás, kde je kraj, podľa slov svojej predsedníčky, skôr koordinátorom ako realizátorom. Členovia ZMOK poukázali aj na nedostatok lekárov v niektorých oblastiach. 

Predseda ZMOS Branislav Tréger stretnutie so zástupcami samospráv na Kysuciach označil za veľmi podnetné. „Spolu s ďalšími kolegami a spolupracovníkmi trávime v rámci ZMOS veľa času v území, kde zbierame podnety a informácie na rôzne témy. Toto stretnutie nebolo výnimkou. Máme veľmi veľkú možnosť prinášať informácie priamo z terénu a z aplikačnej praxe,“ zdôraznil Branislav Tréger, ktorý prítomných informoval aj o aktivitách a stratégii ZMOS do ďalšieho obdobia. 

Témou rozhovorov bola aj aktuálna či pripravovaná legislatíva. Hovorilo sa o pripravovanom stavebnom zákone, financovaní samospráv, školstve či o problematike odpadového hospodárstva.   

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
24.11.2020
Predseda ZMOS Branislav Tréger sa obrátil na poslancov parlamentu
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska Branislav Tréger sa v súvislosti s doterajším nepreplatením výdavkov samospráv za testovanie obrátil na poslancov parlamentu z vládnej koalície, ktorí súčasne pôsobia v pozícii štatutárnych predstaviteľov miest a obcí.
viac
26.11.2020
Ministerstvo bude spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy
Ministerstvo financií (MF) SR bude veľmi intenzívne spolupracovať so samosprávami na pláne obnovy.
viac
20.05.2021
Predsedníčka ŽSK rokovala so štátnym tajomníkom MIRRI o regionálnom rozvoji
O stratégii využitia finančných prostriedkov v stredu na pôde Žilinského samosprávneho kraja diskutovala predsedníčka ŽSK Erika Jurinová na pracovnom rokovaní so štátnym tajomníkom Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Dušanom Veličom.
viac
14.06.2021
Slovensko-ukrajinský workshop predstavil inovatívne riešenia našich miest a obcí
Podpore slovensko-ukrajinskej spolupráce na úrovni miest a obcí bol venovaný online workshop (10. 6. 2021), ktorý realizovalo Združenie miest a obcí v spolupráci s jedným z projektových partnerov - Združením ukrajinských miest (AUC).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %