Nedeľa 10.12.2023
Dnes má meniny 
Radúz
°C
21.09.2023 02:10

Panenská ulica bude na jeden deň opäť patriť Dobrému trhu


Ilustračná snímka (TASR)


Panenská ulica v Bratislave bude opäť jeden deň patriť trhovníkom, susedom, umelcom, remeselníkom či domácim výrobkom. V sobotu (23. 9.) sa tam uskutoční tradičný pouličný festival Dobrý trh.


 Ten sa tentoraz ponesie v téme upcyklácie a udržateľnej módy i zbližovania komunít. Podujatie sa zároveň rozšíri o časť Podjavorinskej ulice.         

"Prinesie bližší pohľad na proces upcyklácie umenia a remeselnej produkcie. Pripomenieme si, že veci môžeme opakovane obnovovať, vdychovať im nový život a prinášať nové využitie. Téma sa však týka aj schopnosti vytvárať a obnovovať dôveru medzi rôznymi komunitami," približujú organizátori.         

Chýbať nebude zóna [fjúžn], ktorá prinesie program pripravený v spolupráci s mnohými komunitami a organizáciami. Svoje miesto budú mať aj neziskové organizácie. Pripravená bude aj spomínaná zóna udržateľnej módy, upcyklačné a umelecké workskhopy či hudobno-tanečné podujatie priamo na ulici. Súčasťou podujatia bude napríklad aj Detský Dobrý trh, Cyklo point, výmena kníh a oblečenia, mestská hra, diskusie a koncerty.         

"Podujatie sa rozšíri o časť Podjavorinskej ulice, pribudnú tak zóny na oddych, občerstvenie v gastrozóne a priestor pre návštevníkov v hlavnej časti Panenskej ulice," podotýkajú organizátori.

Súčasťou Dobrého trhu je naďalej snaha produkovať čo najmenej odpadu. Pri každom vstupe do zóny Dobrého trhu budú triediace stanice, okrem triedenia papiera, plastov či skla tak bude samozrejmosťou aj zber kuchynského odpadu i zálohovaných fliaš a plechoviek.       

Organizátori privítajú dobrovoľné vstupné.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.12.2018
Vianočný Dobrý trh už túto nedeľu zaplní Starú tržnicu aj Námestie SNP
Už túto nedeľu 16. decembra sa bude konať obľúbený Dobrý trh, ktorý bude nielen v priestoroch Starej tržnice, ale rozšíri sa aj na celé Námestie SNP. Aj z tohto dôvodu bude uzavreté Námestie SNP pre automobilovú dopravu a tiež mestskú hromadnú dopravu.
viac
05.12.2019
Dobrý trh v Starej tržnici a v okolitých uličkách ponúkne bohatý program
Objavovanie susedstva, vianočná atmosféra, vynikajúce jedlo a kvalitný tovar, ale aj dôležité témy klimatickej zmeny na vás čakajú na decembrovom Dobrom trhu. Koná v nedeľu 15. decembra v Starej tržnici a okolí.
viac
30.04.2022
Dobrý trh sa v sobotu vráti na Panenskú ulicu
Panenská ulica v Bratislave sa v sobotu opäť premení na kaviareň, divadlo, výstavnú sálu, detskú herňu i šapitó. Po dvoch rokoch sa na ňu vráti podujatie Dobrý trh. Predstaviť by sa malo takmer 200 trhovníkov, chýbať by nemal ani Detský Dobrý trh. Súčasťou podujatia bude aj dvojjazyčný program.
viac
22.09.2022
Panenská ulica bude opäť patriť Dobrému trhu
Panenská ulica v Bratislave bude jeden deň opäť patriť trhovníkom, susedom, umelcom, remeselníkom, domácim výrobkom či rozmanitým kultúram. V sobotu (24. 9.) sa tam uskutoční tradičný pouličný festival Dobrý trh.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.11 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.95 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.94 %