Nedeľa 05.12.2021
Dnes má meniny 
Oto
°C
27.09.2021 07:25

Oravská knižnica vystavuje historické a motorizované bicykle


Ilustračná snímka: TASR


Oravská knižnica Antona Habovštiaka v Dolnom Kubíne pozýva do konca októbra na výstavu replík historických a motorizovaných bicyklov zo zbierky Branislava Peničku s názvom Ako bolo predtým.


"Staviame na tradíciách, ale zároveň reflektujeme všetky výzvy modernej doby, kde svoje miesto nachádzajú rôzne vekové kategórie návštevníkov. S rôznymi záujmami, rôznym sociálnym statusom alebo so zdravotným znevýhodnením. Preto sa v poslednom období snažíme aktivizovať v regióne dobrovoľníkov, mládež a priateľov knižnice vytváraním nových a inovatívnych projektov. Naprieč celým spektrom záujmov, ako je sociálna angažovanosť, divadlo, výtvarné umenie, hudba, technika a aj šport," povedal riaditeľ knižnice Roman Večerek.       

Netradičná výstava v tradičných priestoroch podľa neho poukazuje na prepojenie čitateľských aktivít s tými športovými či historickými. "Nielen aktívni čitatelia sú u nás vítaní a môžu si spestriť svoj čas, ale aj milovníci bicyklov či historických artefaktov," podotkol riaditeľ knižnice.       

Podujatie bolo súčasťou Európskeho týždňa mobility 2021.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.11.2017
Projekt Z náručia poznania upútal najmladších
„Veď toto je lepšie ako tablet“. Táto veta dolnokubínskeho škôlkara bola azda najlepšou pochvalou za všetko úsilie, ktoré sprevádzalo prípravu a realizáciu projektu Z náručia poznania.
viac
08.12.2017
Oravská galéria pozýva na výstavu betlehemov s názvom Mystérium Vianoc
Oravská galéria počas adventného i vianočného obdobia ponúka návštevníkom opäť nahliadnutie do svojich bohatých zbierok.
viac
28.10.2019
9xEXP – séria edukačných podujatí v stálych expozíciách Oravskej galérie
Oravská galéria prevádzkuje deväť stálych expozícií, z toho päť v Župnom dome v Dolnom Kubíne. Expozície umožňujú na vybraných dielach sledovať vývoj slovenského výtvarného umenia od stredoveku až po súčasnosť.
viac
04.02.2020
Fašiangová kompánia - „Pohľady do zbierok“
Oravská galéria opäť ponúka návštevníkom nahliadnutie do svojich bohatých zbierok, tentoraz predstaví diela s fašiangovou tematikou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %