Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
13.12.2022 08:25

Obec získala na dobudovanie kanalizácie dotáciu 2,1 milióna eur


Ilustračná snímka.


Obec Širkovce v okrese Rimavská Sobota získala na dobudovanie kanalizácie z európskych zdrojov 2,1 milióna eur. Ako uviedol starosta obce Nándor Kisfaludi, vďaka dotácii budú môcť kanalizáciou vybaviť celú obec.


"Projektovú dokumentáciu máme vypracovanú od roku 1996, pred pár rokmi sme ju museli aktualizovať. Stále sme podávali žiadosti o dotáciu, nakoniec nám ju odobrili," poznamenal starosta. Ako dodal, časť kanalizácie urobili ešte pred 15 rokmi, teraz ňou budú môcť vybaviť celú obec.

Obec Širkovce s viac ako 900 obyvateľmi patrí s dĺžkou takmer dva kilometre k najdlhším v okrese. Kanalizácia bude vedená po celej dĺžke obce i vo vedľajších uliciach. Samospráva pôvodne žiadala aj o financie na výstavbu čistiarne odpadových vôd (ČOV), celkovo by podľa starostu potrebovali približne 4,5 milióna eur. Na vybudovanie ČOV sa tak budú uchádzať o ďalšie externé zdroje.

Dobudovanie kanalizácie má podľa Kisfaludiho v prvom rade prispieť k zvýšeniu kvality života obyvateľov. "Máme tu už plyn, vodu, cesty aj chodníky. Jediné, čo nám chýba, je tá kanalizácia," skonštatoval starosta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.01.2017
Nitra potrebuje na dobudovanie kanalizácie deväť miliónov eur
Podľa slov technicko-investičného riaditeľa Západoslovenskej vodárenskej spoločnosti (ZaVS), a.s., Štefana Štefeka chýba kanalizácia predovšetkým v mestských častiach Zobor, Horné a Dolné Krškany, v Mlynárciach, na Kyneku, v časti Šúdol a na Sadovej ulici na Chrenovej.
viac
16.05.2019
P. Pellegrini: Vláda prijme národný plán na dobudovanie vodovodov a kanalizácií
Vláda v blízkom období predloží a schváli národný plán dobudovania vodovodov a kanalizácií na území Slovenskej republiky. Po stredajšom výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove to oznámil premiér Peter Pellegrini.
viac
16.07.2019
Obec získala dotáciu 200-tis. eur na splaškovú kanalizáciu
Obec Sobotište v okrese Senica získala dotáciu z Environmentálneho fondu vo výške 200-tis. eur. Financie využije na projekt na budovanie splaškovej kanalizácie. Informoval o tom centrálny register zmlúv.
viac
17.02.2021
Nitra pripravuje výstavbu kanalizácie na troch uliciach
Mesto Nitra sa uchádza o dotáciu 400 000 eur na výstavbu kanalizácie. Z nenávratného finančného príspevku z Environmentálneho fondu má byť postavená kanalizácia na troch uliciach.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %