Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
12.01.2022 04:15

Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu


Mestský úrad v Detve.


Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu z rozpočtu mesta na rok 2022. Samospráva môže poskytnúť peniaze na jednorazové projekty a akcie. Výzvu zverejňuje mesto na svojej oficiálnej webstránke.


Týka sa to projektov v oblasti výchovy, vzdelávania, vedy a výskumu na lokálnej úrovni, či pre rozvoj mládeže. Ďalšou kategóriou sú kultúra, umenie a kultúrny priemysel. Patria sem aj sociálne služby a zdravotníctvo, ochrana a podpora zdravia. Dotácie môžu ľudia využiť aj na miestny ekonomický rozvoj, cestovný ruch a medzinárodné vzťahy. Podporiť možno aj oblasť životného prostredia, ekológiu a šport. "Mestské zastupiteľstvo môže každoročne vyčleniť z rozpočtu mesta na nasledujúci kalendárny rok z predpokladaného výnosu dane z príjmov fyzických osôb na príslušný rok paušálnu sumu vo výške maximálne 350 000 eur," vysvetlil hovorca mesta Detva Milan Suja.

Žiadateľmi môžu byť právnické a fyzické osoby, ktoré podnikajú a majú trvalý pobyt alebo svoju činnosť vykonávajú v Detve. Papiere treba priniesť do podateľne mestského úradu, alebo poslať poštou na adresu Mestský úrad Detva, J. G. Tajovského 1369/7, 962 12 Detva. Do procesu posudzovania mesto nezaradí žiadosti, ktoré ľudia doručia po 31. januári. "Zároveň je potrebné žiadosť s prílohami poslať elektronicky na adresu jednotlivých zapisovateľov komisií pre príslušnú cieľovú oblasť, ktorých kontaktné údaje nájdete na stránke mesta," pripomína samospráva. Spôsob a metodika poskytovania dotácií z rozpočtu mesta sa riadi všeobecne záväzným nariadením, ktorého úplné znenie zverejňuje mesto na svojej webovej stránke.

Z rozpočtu mesta v roku 2021 boli peniaze napríklad na činnosť umeleckých súborov či na šport. Hokejový klub mal podporu 65 000 eur a futbalový 25 000 eur. Folklórny súbor Podpoľanec dostal 2000 eur, detské súbory Detvanček a Podpoľanček po 1400 eur. Sumu 1500 eur dostal Fotoklub Detva a 500 eur Klub slovenských turistov Detva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.02.2021
Žiadosti o dotácie z Fondu PRO Senica možno podať do konca februára
Mestské zastupiteľstvo v Senici na svojom zasadnutí schválilo rozpočet, ktorý počíta s vyplácaním dotácií z Fondu PRO Senica v rovnakej výške, aká bola nastavená v minulom roku, čo predstavuje sumu 140 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
04.01.2022
TTSK rozdelí medzi obce a organizácie formou dotácií 600 000 eur
Trnavský samosprávny kraj (TTSK) otvoril dve dotačné výzvy, v rámci ktorých rozdelí spolu 600 000 eur. Obce a organizácie sa môžu uchádzať o podporu aktivít v oblasti kultúry, športu, sociálnej starostlivosti, zdravotníctva a životného prostredia. Informoval o tom krajský odbor komunikácie.
viac
07.01.2022
Na podávanie žiadostí o podporu projektov z BRDS zostávajú necelé dva týždne
Žiadatelia o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) môžu stále predkladať svoje projekty. Schéma je otvorená do 17. januára a to v štyroch oblastiach podpory: kultúra, mládež, šport a životné prostredie a rozvoj vidieka.
viac
13.04.2022
Beluša má podaných 10 žiadostí na získanie nenávratných finančných dotácií
Obec Beluša pokračuje v aktívnom prístupe v podávaní žiadostí o získanie nenávratnej finančnej dotácie. Momentálne má podaných 10 žiadostí, z ktorých osem čaká na svoje vyhodnotenie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %