Streda 19.01.2022
Dnes má meniny 
Drahomíra, Mário
°C
10.01.2022 11:40

Organizácie pôsobiace v Petržalke už môžu žiadať mestskú časť o dotácie


Snímka zdroj: (petrzalka.sk).


Mestská časť Petržalka každoročne vyčleňuje nemalé finančné prostriedky na podporu rôznych hodnotných projektov. Inak tomu nebude ani tento rok. Petržalka sa rozhodla finančnú čiastku určenú na dotácie pre tento rok navýšiť z pôvodných 100-tisíc na 140-tisíc eur.


“Celková požadovaná suma predstavuje zvyčajne dvojnásobok tej vyčlenenej z nášho rozpočtu, následkom čoho veľakrát nevieme podporiť dobré projekty, ktoré by si našu pomoc zaslúžili,” vysvetľuje vicestarostka Petržalky Jana Hrehorová.

Maximálna suma na jeden projekt nesmie presiahnuť 5000 eur. Žiadatelia o dotácie NAD 2000 eur môžu mestskej časti adresovať svoje elektronické žiadosti do 15. februára 2022. O finančnú podporu projektov DO 2000 eur stačí požiadať do 31. októbra.

Nespornou výhodou je podávanie žiadostí výlučne cez internetový portál bit.ly/ziadostiodotacie. Elektronická forma žiadateľov ochráni pred zbytočnou byrokraciou, ale i osobným kontaktom, čo je v časoch pandémie obzvlášť dôležité. V minulom roku sa napriek koronakríze samospráve podarilo podporiť až 48 väčších i menších verejnoprospešných projektov početných občianskych združení, neziskových organizácií či športových klubov.

„Veríme, že svoju radosť nebudete skrývať, ani vy milí Petržalčania. Veď dlhodobým zámerom dotačného systému našej mestskej časti je podpora neziskových organizácií, združení a spolkov, ale aj malých športových klubov či fyzických osôb, ktoré svojimi verejnoprospešnými aktivitami prispievajú k rozvoju Petržalky. A práve rozvoj je základom pre lepší a krajší život pre všetkých nás,“ dodáva mestská časť na sociálnej sieti.

Autor: (Petržalka)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.02.2021
Žiadosti o dotácie z Fondu PRO Senica možno podať do konca februára
Mestské zastupiteľstvo v Senici na svojom zasadnutí schválilo rozpočet, ktorý počíta s vyplácaním dotácií z Fondu PRO Senica v rovnakej výške, aká bola nastavená v minulom roku, čo predstavuje sumu 140 000 eur. Informovala o tom hovorkyňa mesta Tatiana Moravcová.
viac
05.01.2022
BSK podporí projekty v oblasti ochrany životného prostredia a rozvoja vidieka
Projekty v oblastiach životného prostredia, turizmu a environmentálnej výchovy, vzdelávania a osvety (EVVO) budú podporované Bratislavským samosprávnym krajom (BSK) aj v roku 2022.
viac
07.01.2022
Na podávanie žiadostí o podporu projektov z BRDS zostávajú necelé dva týždne
Žiadatelia o dotáciu z Bratislavskej regionálnej dotačnej schémy (BRDS) môžu stále predkladať svoje projekty. Schéma je otvorená do 17. januára a to v štyroch oblastiach podpory: kultúra, mládež, šport a životné prostredie a rozvoj vidieka.
viac
12.01.2022
Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu
Občania Detvy môžu do konca januára predkladať žiadosti o dotáciu z rozpočtu mesta na rok 2022. Samospráva môže poskytnúť peniaze na jednorazové projekty a akcie. Výzvu zverejňuje mesto na svojej oficiálnej webstránke.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.63 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.77 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %