Pondelok 20.03.2023
Dnes má meniny 
Víťazoslav, Klaudius
°C
01.03.2021 08:25

Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl


Ilustračná snímka: (tasr).


Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.


Vyzdvihuje zároveň zodpovednosť zo strany mnohých rodičov, keďže samospráva pred týždňom otvorila škôlku a dve školy.

„Dobrou správou je, že rodičia sú zodpovední. Nielenže okamžite triednej oznamujú, ak je niekto z rodiny pozitívny na ochorenie COVID-19, ale snažia sa školám a škôlkam pomáhať, ako môžu. Preto po prázdninách otvárame všetky materské školy a prvý stupeň základných škôl,” približuje Kusý na sociálnej sieti.

Starosta podotýka, že aj vďaka darom dodala mestská časť všetkým zamestnancom škôl a škôlok respirátory, zakúpi ich aj pre "zábudlivé deti". Pred vstupom do budovy bude zabezpečená dezinfekcia. Samospráva má tiež v pláne pomôcť školám a škôlkam s nákupom germicídnych žiaričov a ionizérov vzduchu na likvidáciu vírusov. „Zabezpečíme aj kloktacie či pľuvacie testy pre triedy, v ktorých je podozrenie niektorého dieťaťa na ochorenie COVID-19,” poznamenal Kusý.

Prisľúbil, že mestská časť urobí všetky, aby boli materské a základné školy bezpečným miestom. Každý týždeň budú preto napríklad požadovať aj negatívne testy rodičov. „Áno, pani učiteľka vás vráti s dieťaťom domov, pokiaľ bude kašľať či smrkať a neprinesiete doklad, že je to alergia,” dodal Kusý.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
14.11.2019
ZŠ a MŠ v Novom Meste dostanú budúci rok viac o minimálne 333-tis. eur
Základné a materské školy v bratislavskom Novom Meste dostanú budúci rok viac peňazí. Samospráva im totiž zvyšuje dotáciu na prevádzku a mzdy o minimálne 333-tis eur.
viac
26.01.2021
Petržalka zjednotila výšku príspevku pre deti v MŠ
Výška príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole v bratislavskej Petržalke sa zjednotila pre všetky deti bez ohľadu na miesto trvalého pobytu. Po novom je to 40 eur na jedno dieťa na mesiac.
viac
23.03.2021
Petržalka otvorila celý prvý stupeň ZŠ, otvoré sú aj škôlky
Po zvážení epidemiologickej situácie a prevádzkových podmienok petržalských základných a materských škôl je od 22. marca 2021 v prevádzke všetkých 11 základných škôl pre žiakov 1. až 4. ročníka.
viac
10.02.2022
Brezno za 7 rokov investovalo do obnovy MŠ a ZŠ vyše 4 miliónov eur
Do materských škôl (MŠ) a základných škôl (ZŠ) vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti mesto Brezno za posledných sedem rokov investovalo viac než štyri milióny eur, čo je najviac za posledné desaťročia.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.35 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.00 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %