Streda 26.01.2022
Dnes má meniny 
Tamara
°C
14.11.2019 01:10

ZŠ a MŠ v Novom Meste dostanú budúci rok viac o minimálne 333-tis. eur


Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto. Ilustračná snímka zdroj: BratislavaDen.sk


Základné a materské školy v bratislavskom Novom Meste dostanú budúci rok viac peňazí. Samospráva im totiž zvyšuje dotáciu na prevádzku a mzdy o minimálne 333-tis eur.


Školy a škôlky by tak mohli počítať s balíkom financií vo výške takmer 3,7 milióna eur. Schválením všeobecne záväzného nariadenia (VZN) o tom rozhodli novomestskí poslanci na ostatnom rokovaní zastupiteľstva.       

"Naše školy a škôlky potrebujú viac peňazí a je nevyhnutné ich v rozpočte nájsť – aj za cenu úspor či obmedzení niektorých aktivít mestskej časti," skonštatoval novomestský starosta Rudolf Kusý.       

Kým tento rok dostávajú škôlky na dieťa 1700 eur, po novom by to malo byť 1900 eur. Pri školských kluboch detí by sa mala zvýšiť suma z doterajších 370 eur na 430 eur. Pri školských jedálňach zostáva suma rovnaká, a to 210 eur.       

Starosta poznamenal, že ide o minimálnu výšku dotácií, takže v konečnom dôsledku by tak mohli školy a škôlky dostať ešte viac. "Umožní nám to individuálne pristupovať k potrebám jednotlivých škôl a škôlok," podotkol Kusý s tým, že zvýšená dotácia pomôže materským školám zároveň vykryť finančné výpadky, keďže troj- a viacdetné rodiny nemusia v Novom Meste platiť za škôlku.       

Mestská časť Nové Mesto má v zriaďovateľskej pôsobnosti osem základných a trinásť materských škôl. V školskom roku 2019/2020 navštevuje novomestské škôlky 1120 detí, školské kluby detí 1558 žiakov a v jedálňach sa môže stravovať 4211 školákov a škôlkarov.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.01.2017
Karlova Ves bude poskytovať dotácie podľa nových pravidiel
Firmy, združenia, spolky, organizácie a rovnako tak podnikatelia so sídlom alebo sférou činnosti na území bratislavskej Karlovej Vsi budú môcť i v tomto roku požiadať mestskú časť o dotáciu, určenú pre verejnoprospešné služby a účely, podporu podnikania a zamestnanosti.
viac
28.12.2018
Deti v Novom Meste sa o bezpečnosti učia na novom dopravnom ihrisku
V bratislavskom Novom Meste si deti základy bezpečnosti cestnej premávky osvojujú na novom dopravnom ihrisku. To vyrástlo v areáli materskej školy (MŠ) na Legerského ulici na základe spolupráce mestskej časti a rodičov detí.
viac
01.03.2021
Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť škôlky a prvý stupeň škôl
Bratislavské Nové Mesto by mohlo po prázdninách otvoriť všetky svoje materské školy a tiež prvý stupeň základných škôl. Starosta Rudolf Kusý ubezpečuje, že mestská časť urobí všetko pre to, aby boli školy a škôlky bezpečným miestom.
viac
09.11.2021
V Starom Meste sa kreuje nový návrh VZN o otváracích hodinách
V bratislavskom Starom Meste sa kreuje nové všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o otváracích hodinách prevádzok. Návrh pripraví pracovná skupina zložená zo zástupcov prevádzkarov, obyvateľov, mestskej časti i hlavného mesta.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.60 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.76 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.63 %