Štvrtok 29.10.2020
Dnes má meniny 
Klára
°C
04.09.2020 11:35

NKÚ budúci rok skontroluje systém duálneho vzdelávania či oddlžovanie nemocníc


NKÚ.


Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR v budúcom roku preverí systém duálneho vzdelávania, odmeňovanie učiteľov na základných školách, oddlžovanie zdravotníckych zariadení, fungovanie sociálnych podnikov či efektívnosť opatrení zameraných na zadržiavanie vody v krajine.


Informovala o tom riaditeľka Odboru komunikácie a styku s verejnosťou NKÚ SR Janka Burdová.      

Úrad plánuje podľa jej slov na budúci rok uzavrieť aj výsledky preverovania pripravenosti štátu na boj s infekčnými chorobami, epidémiami, komplexnej starostlivosti o regionálne mosty či procesu prideľovania asistentov učiteľa deťom so špeciálnymi potrebami.      

Témy kontrolných akcií na rok 2021 vychádzajú z ôsmich prioritných oblastí pre roky 2021 až 2023. „Oproti predchádzajúcemu obdobiu pribudla medzi strategické priority kontrolórov téma právneho štátu. Pri stanovovaní priorít analytici NKÚ zohľadňujú riziká nedostatočného čerpania európskych fondov a tiež slabej prepojenosti stratégií s cieľmi na nižších úrovniach,“ ozrejmila Burdová.      

NKÚ SR zároveň avizuje pokračovanie v kontrolách zameraných na hospodárenie štátnych podnikov. Taktiež skontroluje napĺňanie kľúčových ukazovateľov zadefinovaných v národných IT projektoch, ako je informatizácia súdnictva.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.06.2017
Projekty pre marginalizované rómske komunity zaznamenali pokrok
Odbor inklúzie marginalizovaných rómskych komunít v rámci sekcie európskych programov Ministerstva vnútra Slovenskej republiky (MV SR) zodpovedá za časť operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ).
viac
04.04.2020
Kultúrne dedičstvo sa vďaka digitalizácii môže dostať do každej domácnosti
Digitalizácia kultúrneho dedičstva je jedným z projektov, ktoré Najvyšší kontrolný úrad (NKÚ) SR považuje za príklad dobrej praxe využitia eurofondov. Zdigitalizované pamiatky a diela sa tak môžu dostať do každej domácnosti.
viac
25.08.2020
NKÚ zhodnotil učebnice a systém ich výberu či distribúcie
Dávame Vám do pozornosti výstupy analytickej činnosti NKÚ týkajúce sa aktuálneho stavu kvality učebníc pre žiakov slovenských základných škôl a systému ich výberu, či distribúcie.
viac
20.10.2020
Ministerstvo vnútra schválilo eurofondový projekt pre SŠHR
Ministerstvo vnútra schválilo štátnym hmotným rezervám eurofondový projekt zameraný na pomoc pri zvládaní pandémie COVID-19.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %