Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
04.07.2022 07:45

Na sídlisku Sásová slávnostne otvorili zrekonštruovaný vnútroblok


Na snímke zrekonštruovaný vnútroblok na sídlisku Sásová v Banskej Bystrici. Snímka zdroj: (tasr).


Na banskobystrickom sídlisku Sásová v sobotu podvečer slávnostne otvorili komplexne zrekonštruovaný vnútroblok medzi ulicami Tatranská, Sitnianska a Strážovská. Okrem kultúrno-športového programu sa obyvatelia sídliska dočkali aj slávnostného spustenia novej fontány.


Na obyvateľov Sásovej čakal vo vnútrobloku kultúrny program či športové aktivity na zrekonštruovaných ihriskách. Najmenší návštevníci mohli za prítomnosti mestských policajtov vyskúšať nové dopravné ihrisko, umelcom zas bola k dispozícii tvorivá street art galéria. V rámci otvorenia vnútrobloku bola slávnostne spustená i nová fontána s farebným osvetlením.

"Som rád, že po dialógu s obyvateľmi sme našli množstvo podnetov a nápadov, ako tento vnútroblok využiť a aké prvky by tu mali byť, aby slúžil všetkým vekovým kategóriám," uviedol primátor mesta Ján Nosko.

Práce na rekonštrukcii najväčšieho banskobystrického vnútrobloku s rozlohou 4,5 hektára odštartovala samospráva vlani koncom mája. Mesto na projekt za približne 1,3 milióna eur získalo financie z európskych fondov.

V rámci revitalizácie bolo vo vnútrobloku zrekonštruovaných viac ako 4000 štvorcových metrov chodníkov a spevnených plôch vrátane vstupov do bytových domov či schodísk. V areáli pribudli nové športové plochy, detské ihrisko z prírodných materiálov, exteriérová školská trieda či fitnes zóna. Verejný priestor bol doplnený o lavičky, prístrešky, stojany na bicykle, verejné osvetlenie a zeleň.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
18.11.2020
Zbaviť sa starých chladničiek i práčok bude od decembra jednoduchšie
Banskobystričania budú môcť od decembra využiť novú službu v oblasti ekologického nakladania s elektroodpadom, ktorú im ponúka mesto spoločne so Združením výrobcov elektrospotrebičov pre recykláciu – Envidom - priamo z adresy bydliska.
viac
13.09.2022
B. Bystrica pokračuje v rekonštrukcii a modernizácii školských zariadení
V novom školskom roku bolo do materských škôl (MŠ) v zriaďovateľskej pôsobnosti mesta prijatých 2246 detí. Do mestských základných škôl (ZŠ) nastúpilo 6091 slovenských žiakov a 102 ukrajinských. Informovala o tom Dominika Adamovičová, hovorkyňa banskobystrického primátora.
viac
29.12.2022
Mestská polícia začne od nového roka používať platobné terminály
Mestská polícia (MsP) v Banskej Bystrici spúšťa od 1. januára budúceho roka pilotnú prevádzku používania platobných terminálov.
viac
12.07.2023
Mesto získalo 1,3 mil. eur na 3 kilometre dlhú cyklotrasu v Sásovej
Mesto Banská Bystrica získalo z plánu obnovy a odolnosti 1,3 milióna eur na vybudovanie cyklistickej infraštruktúry na najväčšom sídlisku Sásová.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %