Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
17.08.2022 01:30

Na festivale v Múzeu kysuckej dediny sa predstavia slovenskí a českí folkloristi


Ilustračná snímka: (tasr).


Na folklórnom festivale Jánošík & Ondráš Folk Fest v Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke sa v sobotu (20. 8.) a v nedeľu (21. 8.) predstavia slovenskí a českí folkloristi. Informovala o tom hovorkyňa Kysuckého múzea v Čadci Miroslava Jančulová.


Doplnila, že popri známych folklórnych súboroch ponúknu na deviatom ročníku festivalu aj Kuchyňu starých materí, remeselnícky jarmok, výstavu Ihlou maľované a vyhliadkové jazdy na Historickej lesnej úvraťovej železnici. "V sobotu dopoludnia si návštevníci môžu pri Raganovom mlyne vychutnať program pod názvom Pozdrav Vychylovke. Počas programu ich bude sprevádzať  multiinštrumentalista Drahoš Daloš, ktorý sa venuje výrobe hudobných nástrojov už viac ako 25 rokov," uviedla Jančulová.

Na Historickej lesnej úvraťovej železnici podľa nej pripravili v sobotu o 11.00 h a 13.00 h prepad vlaku zbojníckou družinou z Folklórnej skupiny Kýčera z Čierneho Balogu. "V programe Husličky z javora sa predstavia na stanici Skanzen ľudové hudby. V amfiteátri si milovníci ľudových piesní môžu vychutnať program Keď si ja zaspievam, v programe Prišli sme k vám... zatancujú a zaspievajú skúsení folkloristi. Tí, ktorí sa rozhodnú stráviť v skanzene aj večer, sa môžu zabaviť na ľudovej zábave do 22.30 h," priblížila hovorkyňa Kysuckého múzea.

V nedeľu sa festivaloví účinkujúci predstavia v programe Hrajúca a spievajúca železnička. "Tradične nebude chýbať ani svätá omša, ktorá sa začne o 13.00 h v Kaplnke Panny Márie Ružencovej zo Zborova nad Bystricou. Nedeľný program uzatvorí od 13.30 h galaprogram Z dediny do vesnice," dodala Jančulová.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.09.2020
Dni dreva v Múzeu kysuckej dediny
V Múzeu kysuckej dediny vo Vychylovke usporiada občianske združenie Klub priateľov pre záchranu kultúrnych a historických pamiatok Kysúc dňa 13. septembra jedinečné podujatie Deň múzeí v prírode - Deň dreva.
viac
24.06.2022
Tohtoročná Rontouka priblíži príbeh Novoklenovčanov i tradičné remeslá
V poradí 43. ročník Gemersko-malohontských folklórnych slávností s názvom Klenovská Rontouka ponúkne návštevníkom okrem bohatého folklórneho programu i príbeh Novoklenovčanov či predstavenie tradičných remesiel. Informovala o tom dramaturgička slávností Stanislava Zvarová.
viac
24.06.2022
Záhorie ponúka divadelné šermovanie, folklórny festival aj adrenalínové preteky
Bohatý program od aktívneho oddychu, divadla spojeného so šermom cez festival až po folklórne slávnosti je pripravený v sobotu a nedeľu (25. - 26. 6.) pre obyvateľov a návštevníkov Záhoria.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %