Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
06.02.2017 12:10

Mestské kúpalisko v Kežmarku bude pripomínať more


Letné kúpalisko v Kežmarku chátra už vyše desať rokov. Snímka: (rov).


V Kežmarku by mali začať na jar s výstavbou mestského kúpaliska. Primátor Ján Ferenčák uviedol, že v lete by malo byť kúpalisko už v prevádzke, pričom bazény by mali byť naplnené slanou morskou vodou.


"V súčasnosti sme v štádiu ukončenia výberu dodávateľa na realizáciu stavby, s jeho výstavbou začneme hneď po oteplení," uviedol kežmarský primátor. Na jeho realizáciu sa použije zhruba 575 000 eur.

"Kúpalisko bude iné. V prvom rade bude nízkoenergetické, čiže na ohrev vody sa použijú tepelné čerpadlá a budeme ho vyhrievať s maximálnym využitím prírodných zdrojov. Okrem toho bude slané," povedal Ferenčák.      

Dodávateľa morskej soli pre kúpalisko zatiaľ Kežmarok nemá, podľa Ferenčáka ho ešte len plánujú nájsť. Podľa neho sa to dá vyriešiť dvomi spôsobmi, a to buď soľou z baní, alebo jej kúpou z prímorských krajín, ktoré túto zložku dodávajú do vnútrozemia pre viaceré kúpaliska. "Soľ je zdravšia k pokožke. Rovnako je zdravšia aj ako chlórová voda. Samozrejme, bude tam aj trochu chlóru, ale gro bude tvoriť soľ, takže pôjde o také more v Kežmarku," konkretizoval Ferenčák.      

Súčasťou kúpaliska budú dva bazény, veľký a detský, šatňa, bufet, technické vybavenie, spevnené a trávnaté plochy. Primátor zdôraznil, že kúpalisko nebude mať atrakcie a tobogany, ale bude skôr ponúkať priestor na trávenie voľného času obyvateľov mesta. Bude vybudované na ulici Biela voda, a to na mieste niekdajšieho kúpaliska, ktoré bolo pred viac ako desiatimi rokmi zatvorené.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.08.2016
V areáli pri mestskej plavárni začali stavať letné kúpalisko
Mesto Čadca začalo v polovici augusta stavať v areáli pri mestskej plavárni letné kúpalisko.
viac
11.01.2017
MV SR zverejnilo dátum uzavretia 4. hodnotiaceho kola výziev na materské školy
Výzvy na výstavbu, rekonštrukciu a prestavbu materských škôl boli vyhlásené v januári 2016 v rámci Operačného programu Ľudské zdroje (OP ĽZ), ktorého časť spravuje Ministerstvo vnútra SR. Štvrté hodnotiace kolo bude mať uzávierku 14. júla 2017.
viac
19.01.2017
Tvrdošín chce postaviť novú plaváreň za 2,5 milióna eur
Obyvatelia hornej Oravy musia po zatvorení krytej plavárne v Nižnej už viac ako tri roky dochádzať za plaveckým bazénom desiatky kilometrov až do Dolného Kubína. Tvrdošínska samospráva by tento stav chcela zvrátiť, v meste plánuje postaviť úplne novú.
viac
23.06.2017
Po 12 rokoch otvoria v meste kúpalisko s morskou vodou
Brány zrekonštruovaného letného kúpaliska v Kežmarku sa pre prvých návštevníkov otvoria v sobotu 1. júla. K dispozícii budú dva bazény so slanou morskou vodou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %