Streda 26.02.2020
Dnes má meniny 
Viktor
°C
31.08.2016 12:30

V areáli pri mestskej plavárni začali stavať letné kúpalisko


Snímka zdroj: (kysuce.sk).


Mesto Čadca začalo v polovici augusta stavať v areáli pri mestskej plavárni letné kúpalisko.


Stavbu, ktorá má byť hotová v lete 2017, financuje z úveru. Náklady predstavujú 1,7 milióna eur.      

"Čadčania si kúpalisko zaslúžia a my sme tu preto, aby sme vykonávali služby obyvateľom. Dal som sľub, že takýto areál u nás vyrastie. Teší ma, že sa nám to podarilo," uviedol primátor Čadce Milan Gura.      

Prvé kysucké kúpalisko bude podľa neho mať nový bazén z antikora, čo výrazne zníži prevádzkové náklady. "Rozmerovo bude takmer dvojnásobne väčší ako jestvujúci bazén na plavárni. Ide o relaxačno - oddychový bazén, pri ktorom sa nezabudlo na deti ani dôchodcov. Budú tam hydromasážne trysky, ležadlá s vírivkou, detské atrakcie, chrliče vody a samozrejme aj plavecká časť. V rámci areálu budú bufety, šatne, sociálne zariadenia a športoviská," dodal čadčiansky primátor.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.11.2016
Mestské časti Bratislavy majú mať väčšinu výnosu z poplatku za rozvoj
Bratislavské mestské časti majú dostať väčšinu z príjmu z vybratého miestneho poplatku za rozvoj. Mestskí poslanci na svojom zasadnutí 27. 10. totiž odsúhlasili dodatok k štatútu mesta.
viac
19.01.2017
Tvrdošín chce postaviť novú plaváreň za 2,5 milióna eur
Obyvatelia hornej Oravy musia po zatvorení krytej plavárne v Nižnej už viac ako tri roky dochádzať za plaveckým bazénom desiatky kilometrov až do Dolného Kubína. Tvrdošínska samospráva by tento stav chcela zvrátiť, v meste plánuje postaviť úplne novú.
viac
06.02.2017
Mestské kúpalisko v Kežmarku bude pripomínať more
V Kežmarku by mali začať na jar s výstavbou mestského kúpaliska. Primátor Ján Ferenčák uviedol, že v lete by malo byť kúpalisko už v prevádzke, pričom bazény by mali byť naplnené slanou morskou vodou.
viac
03.03.2017
V mestských častiach nadobúdajú účinnosť VZN o rozvojovom poplatku
Vo väčšine mestských časti Bratislavy vstúpilo 1. marca do platnosti všeobecne záväzné nariadenie (VZN) o miestnom poplatku za rozvoj. Zavedenie rozvojového poplatku prijali v predchádzajúcich dvoch mesiacoch zastupiteľstvá všetkých mestských častí s výnimkou Podunajských Biskupíc.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %