Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
01.03.2021 03:15

B. Štiavnica plánuje rekonštrukciu plavárne za viac ako 600 000 eur


Krytá plaváreň v Banskej Štiavnici.


Mesto Banská Štiavnica plánuje rekonštrukciu krytej plavárne, prvú etapu prác vyčíslilo na 604 675,50 eura. V projekte sa chce uchádzať o finančné zdroje z Fondu na podporu športu. Informovala o tom primátorka mesta Nadežda Babiaková.


Ako priblížila, mestské kúpele boli dané do užívania v roku 1966, v súčasnosti si vyžadujú rozsiahlu rekonštrukciu i modernizáciu. Mesto preto dalo vypracovať správu o zhodnotení ich aktuálneho stavu, o ktorej na poslednom mestskom zastupiteľstve diskutovali aj poslanci. V rámci projektu boli vypracované dva varianty, a to rozsiahlejšia rekonštrukcia alebo výstavba novej krytej plavárne, ktorej rozpočet by podľa správy mohol presiahnuť 5,5 milióna eur.

Poslanci na zasadnutí nakoniec schválili rekonštrukciu plavárne v dvoch etapách, prvú samospráva vyčíslila na viac ako 600 000 eur. „Prvá etapa obsahuje rekonštrukciu stropu vrátane vzduchotechniky, rekonštrukciu vykurovania a rekonštrukciu presklenej steny plavárne,“ uviedla Babiaková s tým, že práce chce mesto spustiť v tomto kalendárnom roku. O finančné prostriedky chce samospráva požiadať aj Fond na podporu športu, dotácia môže pokryť 50 percent oprávnených výdavkov. Zvyšok prostriedkov mesto použije z vlastného rozpočtu.

Poslanci mesta na mestskom zastupiteľstve schválili aj vypracovanie projektovej dokumentácie na druhú etapu rekonštrukcie v hodnote 30 000 eur. Pokračovanie obnovy plavárne by malo spočívať v revitalizácii priestoru i okolia, modernizácii objektu i nových atrakciách, napríklad v podobe saunového sveta.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
21.07.2016
Zatvorená plaváreň stojí samosprávu ročne desaťtisíce eur
Hoci je krytá plaváreň v Lučenci od februára 2015 zatvorená, mesto na ňu za celý minulý rok vynaložilo finančné prostriedky vo výške takmer 83 000 eur.
viac
06.07.2020
Národná kultúrna pamiatka Zlatý býk bude slúžiť na kultúrne účely
Priečelie národnej kultúrnej pamiatky, budovy Zlatý býk v Michalovciach čaká rozsiahla rekonštrukcia. V jej priestoroch vznikne mestská galéria a turistické informačné centrum.
viac
29.09.2020
Na kúpalisku vybudujú tobogan, mesto na to vyčlenilo 160 000 eur
Novou atrakciou na mestskom kúpalisku v Trebišove by sa mal stať na budúci rok tobogan. Mestskí poslanci na tento účel aktuálne schválili 160 000 eur z rezervného fondu.
viac
05.02.2024
Mesto chce zrekonštruovať mestskú plaváreň
Plavecký bazén v Banskej Štiavnici v najbližšom období pre verejnosť neotvoria. Banskoštiavnická samospráva plánuje objekt Mestských kúpeľov, kde sa bazén nachádza, zrekonštruovať. Primátorka Nadežda Babiaková priblížila, že aktuálne mesto ukončuje verejné obstarávanie na projektovú dokumentáciu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %