Sobota 18.05.2024
Dnes má meniny 
Viola
°C
12.04.2024 01:55

Mesto Vráble plánuje výstavbu nabíjacích staníc v piatich lokalitách


Ilustračná snímka Teraz.sk


Mesto Vráble v okrese Nitra pripravuje výstavbu nových nabíjacích staníc. Radnica sa zapojila do výzvy Ministerstva hospodárstva SR na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá a predložila žiadosť o poskytnutie dotácie na realizáciu projektu, informoval magistrát.


Cieľom projektu je výstavba verejne prístupných nabíjacích staníc pre elektrické vozidlá v piatich lokalitách. Nové nabíjacie stanice s jedným rýchlym a deviatimi pomalými nabíjacími bodmi plánuje vybudovať pri mestskom úrade, poliklinike, na Kostolnej ulici a dve na sídlisku Lúky.         

Vybudované lokality bude možné pri zvýšení nárokov na nabíjaciu infraštruktúru v ďalších etapách rozšíriť. Rozpočet projektu vo výške 67.200 eur stanovili na základe prieskumu trhu.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.05.2019
Mesto odovzdalo do užívania prvých päť sociálnych bytov
Mesto Vráble vytvorilo prvé sociálne byty, ktoré doteraz v meste chýbali. Určené sú pre občanov, ktorí sa ocitli v krízovej situácii. Päť sociálnych bytov, z toho dva jednoizbové, dva dvojizbové a jeden trojizbový, vznikli v objekte bývalého daňového úradu.
viac
28.12.2020
BBSK má minimálne rok na alokovanie zdrojov na výstavbu obchvatu Detvy
Banskobystrický samosprávny kraj (BBSK) má minimálne rok na alokovanie finančných zdrojov na výstavbu obchvatu k novému priemyselnému parku v centra mesta Detva.
viac
24.05.2021
V Dolnom Kubíne nainštalovali nabíjacie stanice na elektromobily
Vodiči elektromobilov si po novom môžu nabiť svoje autá v Dolnom Kubíne. Šesť nabíjacích staníc nainštalovali v stĺpoch verejného osvetlenia v troch lokalitách.
viac
29.02.2024
Mesto Prievidza plánuje inštalovať elektro nabíjacie stanice
Ministerstvo hospodárstva SR ako vykonávateľ v rámci Plánu obnovy a odolnosti SR vyhlásilo výzvu na podporu budovania nabíjacej infraštruktúry pre elektrické vozidlá pre územnú samosprávu a nimi zriadené organizácie, do ktorej sa projektom zapojí aj mesto Prievidza.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %