Piatok 03.12.2021
Dnes má meniny 
Oldrich
°C
22.09.2021 02:50

Mesto Stupava zrevitalizovalo Pivovarský rybník


Ilustračná snímka: Teraz.sk


Zrevitalizovaný Pivovarský rybník v Stupave už slúži verejnosti. Obnova, do ktorej sa mesto pustilo na začiatku roka, si vyžiadala odstránenie vyše 600 ton nánosového bahna, rovnako tak vyčistenie brehov a tokov prívodných kanálov.


"Rekonštrukcia sa týkala aj betónovej hrádze s novým stavidlom, na spevnenie brehov rybníka bolo potrebné navoziť približne 300 ton lomového kameňa," dodala Silvia Nagyová z oddelenia komunikácie Verejnoprospešných služieb Stupava, ktoré realizáciu zabezpečovali. "V zrevitalizovanej podobe sa našlo miesto aj na malý vodopád, úpravou prešli priľahlé chodníky, pribudol aj nový mobiliár a zeleň," dodala.      

Odhadované náklady investície pri zabezpečení prác externou firmou boli vo výške 55.000 eur. "Celý projekt sa však podarilo vykryť z rozpočtu VPS Stupava a s podporou partnerov,"  dodala Nagyová.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
01.07.2016
Už túto nedeľu sa otvorí Dunajská promenáda
V nedeľu 3. júla sa oficiálne otvorí Dunajská promenáda, ktorá prešla mnohými revitalizačnými zmenami, a ktorej súčasťou budú v budúcnosti aj planetárium a mediatéka.
viac
27.01.2017
Čo prináša posledný januárový víkend v bratislavskom regióne
Bratislavský región bude aj počas posledného januárového víkendu plný zaujímavých podujatí. Svoje brány otvorí širokej verejnosti aj jeden z najvýznamnejších veľtrhov svojho druhu v strednej Európe - ITF Slovakiatour.
viac
25.07.2018
Záver júla prinesie podujatia pre vinárov i športovcov
Viva Musica Festival, Katarína Máliková v radnici, Senecký vínny festival, Škoda Stupava, Trophy, Bratislava inline, Zatmenie mesiaca vo vinohradoch, Beefree, Burza starožitností, Vinári v chotári, Canoe Slalom Danube Cup Bratislava,
viac
28.01.2021
Stupava začala s revitalizáciou Pivovarského rybníka v parku
Zamestnanci Verejnoprospešných služieb Stupava začali tento týždeň s revitalizáciou v súčasnosti nevyužívaného a bahnom zaneseného Pivovarského rybníka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.68 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.59 %