Sobota 27.11.2021
Dnes má meniny 
Milan
°C
20.10.2021 03:09

Mesto Prievidza pripravuje odchyt holubov


Ilustračná snímka, zdroj: BratislavaDen.sk


Prievidzská samospráva pripravuje odchyt holubov na území mesta. Práce zabezpečí oprávnená spoločnosť ešte počas jesenných mesiacov. Zariadenia umiestni na miestach, kde mesto zaznamenáva zvýšený počet holubov.


 Informoval o tom hovorca mesta Michal Ďureje.  "Zámerom odchytu nie je úplné vyhubenie holubov, mesto ním zabezpečuje zníženie populácie holubov na svojom území, a tým zmiernenie následkov znepríjemňovania života obyvateľov," skonštatoval Ďureje.       

Mesto na tento účel podľa neho vyčlenilo vo svojom rozpočte sumu 2500 eur. "Pripomíname, že obdobné problémy na súkromných nehnuteľnostiach, či už vo vlastníctve fyzických alebo právnických osôb, rieši majiteľ nehnuteľnosti," dodal.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
05.10.2016
Radnica opäť zabezpečí odchyt holubov na území mesta
Podobne ako po minulé roky aj v tomto zabezpečí prievidzská samospráva odchyt holubov na území mesta. Prebiehať bude v nasledujúcich týždňoch, informoval hovorca mesta Michal Ďureje.
viac
29.05.2020
MŠVVaŠ pripravuje vzor tlačiva na koncoročné vysvedčenia
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu (MŠVVaŠ) SR pripravuje vzor tlačiva koncoročného vysvedčenia, ktoré bude prispôsobené nielen na známky, ale aj na slovné hodnotenie.
viac
29.07.2020
Slovensko bude mať dvoch mládežníckych delegátov SR pri OSN
Slovensko bude mať dvoch mládežníckych delegátov SR pri OSN. Do výzvy sa zapojilo 32 mladých ľudí, do druhého kola sa na základe bodového hodnotenia prebojovalo sedem. Mládežníckymi delegátmi za SR na nasledujúce obdobie budú Nikola Sekerešová a Šimon Babjak.
viac
12.12.2020
Prievidza sa pripravuje na zber kuchynského odpadu, domácnosti dostanú vrecká
Domácnosti v Prievidzi dostanú vrecká na zber kuchynského odpadu, mesto plánuje obstarať i nové nádoby. Podmienky zberu biologického kuchynského rozložiteľného odpadu, s ktorým začne samospráva v prvom polroku budúceho roka, upravuje i nové znenie všeobecne záväzného nariadenia (VZN).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.66 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.60 %