Nedeľa 03.03.2024
Dnes má meniny 
Bohumil, Bohumila
°C
09.12.2023 07:50

Mesto pozýva na 12-hodinovú štafetu nepretržitého plávania


Krytá plaváreň v Žiari nad Hronom. Snímka zdroj: mesto Žiar nad Hronom


Žiarsku krytú plaváreň, ktorú po komplexnej rekonštrukcii opätovne otvorili v septembri tohto roka, si budú môcť všetci záujemcovia vyskúšať v sobotu 9. decembra bezplatne. Od 8.00 do 20.00 h sa tu bude konať 12-hodinová štafeta nepretržitého plávania pod názvom Rozplávajme Žiar.


Konateľ Mestského športového klubu Ján Žiak priblížil, že cieľom nultého ročníka podujatia je neprerušiť niť plavcov a plávania minimálne v jednej dráhe a snahou je urobiť z tohto podujatia tradíciu. Zároveň verí, že sa prihlási čo najväčší počet plavcov bez rozdielu veku, ktorí zaplávajú čo najviac metrov.         

"Je to podľa mňa jedinečná príležitosť vyskúšať si našu plaváreň bezplatne pre tých, čo ju dodnes nenavštívili a každý z účastníkov dostane aj pamätný diplom, že sa zúčastnil tejto štafety," skonštatoval primátor Peter Antal.         

Ako informuje samospráva, prezentácia účastníkov bude prebiehať od 7.30 do 19.30 h. Samotné plávanie potrvá od 8.00 do 20.00 h. Plavci musia odplávať minimálne 50 metrov, deti narodené v roku 2017 a mladšie 25 metrov. Maximálna odplávaná vzdialenosť na jedného plavca je stanovená na 200 metrov.         

Podujatie organizuje mesto Žiar nad Hronom v spolupráci s Mestským športovým klubom - Plaveckým klubom Delfín, Technickými službami, s. r. o., a Centrom voľného času.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
27.09.2016
V lese nad Šášovským Podhradím našli muníciu z II. svetovej vojny
V lesnom poraste nad Šášovským Podhradím pri Žiari nad Hronom našli v piatok (23. 9.) viac kusov munície pravdepodobne z obdobia II. svetovej vojny.
viac
24.02.2018
V Žiari nad Hronom vybudujú ihrisko pre inline hokej
V Žiari nad Hronom by malo pribudnúť ďalšie športovisko. Tentoraz to bude ihrisko pre inline hokej. Kde sa bude nachádzať, zatiaľ nie je jasné, v hre sú dve lokality.
viac
13.06.2018
V parku chystajú súťaž domácich grilmajstrov
V žiarskom Parku Štefana Moysesa to bude v sobotu 23. júna rozvoniavať grilovanými špecialitami. Mesto prichádza s novinkou, súťažou, v ktorej si sily zmerajú všetci domáci grilmajstri.
viac
10.01.2019
V kaštieli chcú zriadiť domov dôchodcov a denný stacionár
Dokončiť už začaté projekty, ale aj pustiť sa do nových, ako napríklad zriadenie domova sociálnych služieb, rekonštrukcia plavárne či vybudovanie cyklochodníka medzi mestom Žiar nad Hronom a susednou obcou Lutila. To sú plány, s ktorými do tohto roka vstúpila žiarska samospráva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.00 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.08 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.93 %