Streda 08.02.2023
Dnes má meniny 
Zoja
°C
16.08.2022 03:20

Lučenecké hodovanie do mesta opäť prinesie pivný festival i tradičný jarmok


Ilustračná snímka.


V poradí deviaty ročník Lučeneckého hodovania prinesie do mesta okrem kultúrneho programu i tradičný jarmok, pivný festival či Medzinárodný Novohradský maratón.


Pripravený je tiež program pre deti a bezplatná doprava po historickom centre mesta turistickým vláčikom. Samospráva o tom informuje na svojej webovej stránke.

Lučenecké hodovanie odštartuje vo štvrtok (18. 8.) podvečer hudobným programom na Námestí republiky. Počas troch dní sa hlavné pódium na námestí stane dejiskom vystúpení viacerých hudobníkov z regiónu i populárnych slovenských kapiel. Pripravený je tiež ľudový program Novohradského osvetového strediska.

Súčasťou osláv bude i tradičný jarmok a pivný festival, v rámci ktorého sa návštevníci môžu v piatok (19. 8.) tešiť aj na svätenie piva či prezentáciu starých banských zvykov. V druhý deň podujatia sa uskutoční aj slávnostné odovzdávanie ocenení mesta Lučenec za rok 2021.

Pre detských návštevníkov pripravila samospráva tradičné Rozprávkové pódium v priestoroch historickej radnice. Mesto ožije i výstavou starých automobilov či súťažou vo varení tradičného babguľáša. Súčasťou osláv bude tiež športový program obohatený o netradičné aktivity.

"Sprievodnými podujatiami bude napríklad Medzinárodný Novohradský Maratón či 12. ročník stredoeurópskeho pohára mužov v boccii - raffa o cenu mesta Lučenec. Netradičnými budú určite historicky prvé Majstrovstvá Slovenska v hode telefónom, ktoré sa budú konať na futbalovom štadióne," priblížilo mesto.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
26.07.2017
Novohradský folklórny festival bude opäť hostiť domácich i zahraničných umelcov
Leto v Lučenci už viac ako dvadsať rokov patrí aj Novo­hradskému folklórnemu fes­tivalu. Nebude tomu inak ani tento rok v posledný júlový víkend.
viac
19.07.2022
Cechové hody a jarmok priblížia banícke tradície i prácu remeselníkov
Mesto Kremnica ožije v sobotu (23. 7.) baníckymi i remeselnými tradíciami. Kremnický jarmok a cechové hody aj tento rok do mesta prinesú kultúrny program, stánky s remeselnými výrobkami či gastronomické špeciality. Na webovej stránke o tom informuje samospráva.
viac
18.08.2022
Stredoveký festival ponúkne rytierov i dobové tance
Mesto Bánovce nad Bebravou sa 20. augusta symbolicky prenesie do stredoveku. Festival Villa Ben v mestskom parku opäť ponúkne rytierske súboje, lukostreľbu, historické palné zbrane, remeselníkov či ohňovú šou.
viac
03.12.2022
Handlovská kapustnica 2022! Poďte s nami rozdávať radosť chutne a ekologicky
Tradičné benefičné podujatie Handlovská kapustnica je späť v prezenčnej forme! Počas pandémie sa konali kapustnice po dva roky v komornej atmosfére podľa platných opatrení.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.56 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.03 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.41 %