Nedeľa 23.06.2024
Dnes má meniny 
Sidónia
°C
29.06.2020 10:40

Liptovské more atrakcií


Liptovské more ponúka v lete kopec atrakcií.


V sobotu 27. júna v zátoke pri Kolibe Gréta  v Liptovskej Sielnici Igor Vlha oficiálne „paddleboardovým“ pádlom odomkol hladinu Liptovskej Mary a pozval dovolenkárov na Liptov.


„Paddleboarding“, teda pádlovanie v stoji, si všetci záujemcovia v tento deň vyskúšali bezplatne. Epidemiológovia toto leto cestovanie k moru neodporúčajú, ale „liptovské more“ aj všetky atrakcie v jeho okolí, vrátane obľúbených akvaparkov, sú bezpečné a pripravené na nefalšovanú letnú pohodu aj zábavu. K slneniu, kúpaniu, vyhliadkovým jazdám na lodiach, rôznym adrenalínovým či oddychovým vodným atrakciám na hladine, v poslednom období pribudol aj individuálny či skupinový „paddleboarding“ s inštruktormi.

Typicky letné teploty Liptov ešte čakajú, ale prázdninové atrakcie sú v prevádzke takmer všetky. Aqua-Vital Park na Lúčkach je v plnej činnosti a svoje letné areály sprístupnili aj vyhľadávané akvaparky – Tatralandia a Bešeňová. Zároveň po prestávke svoju prevádzku spustil aj vodný svet v Gothale v Liptovskej Osade.

Symbolický štart sezóny má za sebou aj Liptovská Mara. Liptovské more, ako domáci nazývajú priehradu Liptovská Mara, ponúka v lete kopec atrakcií. Stačí si len vybrať či je záujem o zábavu, šport či relax na tejto najväčšej slovenskej vodnej nádrži, ktorá predstavuje dominantu regiónu. Medzi atrakciami na Liptovskej Mare nechýba ani „paddleboarding“, teda pádlovanie v stoji. „Paddleboarding“ je pôvodom z Hawaja. Momentálne patrí k najprogresívnejšie rastúcim športom a tiež športom korona akceptovaným. „Jeho kúzlo je v jednoduchosti. Ľudia v podstate stoja na doske a k pohybu na vodnej hladine používajú predĺžené pádlo. Jazda na „paddleboarde“ je úžasným relaxom v prírode, s pohybom na vodnej ploche čo navodzuje okamžitú psychickú pohodu. Ešte stále tento šport vykonáva len málo Slovákov, preto poskytujeme záujemcom aj vyškolených inštruktorov. Netreba sa vôbec báť, pri pádlovaní si postupne každý zlepšuje rovnováhu, vlastnú koordináciu pohybov aj fyzickú kondíciu. Ja len odporúčam nezabúdať na opaľovací krém alebo kvalitné oblečenie s UV faktorom, aby bol pohyb pri vode skutočne príjemným zážitkom,” povedal koordinátor projektu z MDV Centrum Jakub Lukáč. „Paddleboarding“ je šport pre celú rodinu a všetky vekové kategórie. Vďaka jednoduchosti si ho rýchlo osvoja úplne všetci a pri jeho vykonávaní zapoja do pohybu svaly celého tela. Samotný akt odomknutia hladiny Liptovskej Mary dostal do rúk Igor Vlha, otec svetovej Liptáčky Petry Vlhovej, ktorý prišiel na lodi do zátoky pri Kolibe Gréta v Liptovskej Sielnici aj so synom Borisom aj servismanom Gigim Parravicinima pádlom hladinu symbolicky odomkol.

„Na Liptove máme veľa vody. Naši návštevníci obľubujú termálne aj minerálne pramene, celoročne sú hitom naše akvaparky a vodné svety, kde nájdu aj bazény s morskou vodou či vlnami. V súvislosti s pandémiou hovoria svetoví aj Slovenskí experti, že vody sa nemusíme báť, treba však dodržiavať obvyklé pravidlá. My veríme, že Slováci vymenia more za naše hory a navštívia trebárs aj Liptov a jeho more atrakcií,” povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Do letnej sezóny vstupuje región aj s novými ubytovacími kapacitami a to vďaka rezortu Gothal v Liptovskej Osade, Chalets Centrum v Jasnej či Maladinovu a Demänová Village pri Liptovskom Mikuláši. Počet lôžok na Liptove je už teraz medziročne vyšší o takmer 600 a do konca leta porastie o ďalších viac ako 400 lôžok.

Autor: (Katarína ŠARAFÍNOVÁ, OOCR Region Liptov)


komentáre
SHOW ALL
podobné
02.10.2020
Na zaniknutom hrade sa konala prvá komentovaná prehliadka
Na zaniknutom hrade Breznica sa vo štvrtok (1. 10.) v rámci projektu Pohronská hradná cesta konala vôbec prvá komentovaná prehliadka.
viac
26.11.2020
Liptov a Tatry chcú zabojovať o spustenie lyžiarskej sezóny
Turistické regióny Liptov a Vysoké Tatry chcú napriek aktuálnej epidemickej situácii zabojovať o spustenie tohtoročnej lyžiarskej sezóny. Hovoria o návrate k pravej podstate lyžovania ako prírodného športu.
viac
13.07.2021
Rozprávkový Liptov s deťmi
Štvrtý ročník úspešného podujatia ZA7HORAMi naštartoval prázdninový čas a zabavil rodiny s deťmi.
viac
15.07.2021
Vláčik Korýtko v prevádzke
Obľúbená atrakcia v Ružomberku, historický vláčik Korýtko, zažíva už svoju štvrtú sezónu. Vlak s vozňom pre bicykle a kočíky premáva počas všetkých prázdninových víkendov na trojkilometrovom úseku zrekonštruovanej železnice.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.20 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.66 %