Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
27.05.2021 08:20

Liptov s novou atrakciou


Snímka zdroj: (OOCR REGION LIPTOV).


Hrabovská dolina vstupuje do letnej sezóny s novou atrakciou. Už v sobotu 29. mája 2021 sa otvorí Kráľovstvo Hrabovo. Až 400 ton piesku sa tu premenilo na umelecké diela s rozprávkovou tematikou.


Súčasťou výstavy pieskových sôch je aj 80 m² veľká piesková pláž v Havajskom štýle a iné zaujímavé atrakcie. Pred neistým horským počasím chráni sochy špeciálny stan. Okrem sôch budú súčasťou areálu aj iné zábavné atrakcie a časom pribudne aj kino či letné animácie.

V zime zažila Hrabovská dolina šok, ktorý vystriedala katastrofa. Krásne pripravené Ľadové kráľovstvo nemohli otvoriť z dôvodu striktných covid opatrení a lockdownu a následne technická chyba zničila aj poslednú nádej na otvorenie nádherného ľadového areálu. Do leta však vstupujú so vztýčenou hlavou a chcú si vylepšiť chuť a zaujať návštevníkov. „Až 400 ton špeciálneho piesku z Maďarska sa pod šikovnými rukami rezbárov premenilo na úžasné rozprávkové postavy – naše pieskové Ľadové kráľovstvo reprezentujú Anna a Elza, podmorský svet Hľadá sa NEMO a Dory, nechýba Lapková patrola, Autá s McQueenom, Piráti z Karibiku, Simpsonovci či Harry Potter a Dinosaury. Výstavná sieň má až 600 m² a na našich sochách pracovalo až tucet rezbárov zo Slovenska a Česka. Za 21 dní tu odrobili 2 100 hodín a som šťastný, lebo výsledok stojí zato a už najbližšiu sobotu o tom presvedčíme aj našich návštevníkov,“ povedal predseda Občianskeho združenia Hrabovská dolina Štefan Červeň. Pieskové sochy však nie sú všetko a areál dopĺňa aj veľká piesková pláž v Havajskom štýle, dráha z piesku pre autíčka a keď to situácia v lete dovolí, tak tu budú organizovať večerné kino či koncerty.

„Aktivisti, ktorých na Liptove máme, nám môžu v iných regiónoch závidieť. Hrabovská dolina nepatrí k tým najznámejším lokalitám nášho regiónu, ale má obrovský potenciál. Je priamo spojená s mestom Ružomberok, ktoré vo svojom okolí ponúka nádhernú prírodu a výborné možnosti pre turistiku, cyklistiku, je tu kopec atrakcií aj možností na relax. Lokalita, kde sa nachádza Kráľovstvo Hrabovo je nádherná a aj vďaka tunajším vodným nádržiam vhodná na ďalší rozvoj letného turizmu,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Celková rozloha tunajšieho areálu je 5000 m² a to dáva nebývalé možnosti výletníkom aj dovolenkárom. Stačí už len, aby sa konečne umúdrilo aj počasie a začalo sa otepľovať a za plážami s pieskom nebude treba cestovať k moru a zháňať covid pasy. Postačí navštíviť bezpečnú Hrabovskú dolinu, zrelaxovať sa pod palmou a zaboriť si nohy do piesku a to jednoducho na Liptove...

 

Autor: (Katarína ŠARAFÍNOVÁ, OOCR REGION LIPTOV)


komentáre
SHOW ALL
podobné
30.07.2021
Demänovskú dolinu okrášlia drevené sochy medveďa, rysa či orla
Vyrezávané drevené sochy medveďa, draka, rysa, sovy s kreslom, permoníka a orla skrášlia prostredie Demänovskej Doliny.
viac
25.11.2021
Medvede v Hrabove
Hrabovská dolina ožila – desiatka rezbárov tu vytvára umelecké diela z dreva. Hlavnou témou podujatia sú medvede. Päť dvojmetrových medveďov z červeného smreka bude upozorňovať na jednotlivé miesta atraktívnej doliny, ktorá je len na skok od Ružomberka.
viac
16.12.2021
Región Horehronie a Liptov otvorili zimnú sezónu v olympijskom duchu
Oblastná organizácia cestovného ruchu REGIÓN HOREHRONIE a LIPTOV spoločne otvorili 15. decembra 2021 zimnú sezónu plnú noviniek, sprievodných akcií a scénických programov pre všetkých, ktorí plánujú tráviť voľné chvíle na špičkovo upravených svahoch a v areáloch lyžiarskych stredísk.
viac
22.12.2021
Na Liptove otvoria čarovný les
Už 27. decembra otvorí na Liptove brány nová atrakcia. Tvorí ju takmer 150 tisíc svetielok a je jedinou takouto výstavou na Slovensku aj v širokom okolí.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %