Nedeľa 25.09.2022
Dnes má meniny 
Vladislav, Vladislava
°C
25.04.2022 11:40

Letnú turistickú sezónu na hornej Nitre otvorí sprievod postáv z rozprávok


Pozvánka.


Letnú turistickú sezónu na hornej Nitre otvorí sprievod s postavami z rozprávok, seriálov a filmov, ktoré sa natáčali v Bojniciach a okolí. Súčasťou podujatia 30. apríla budú i aktivity pre deti a umelecký projekt Legendy ožívajú.


Informovala o tom výkonná riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Horná Nitra-Bojnice Andrea Malátová.

Rozprávkové a filmové postavy na otvorení sezóny predstavia nový produkt cestovného ruchu v regióne pod názvom Po stopách rozprávok, ktorý mapuje filmy i seriály natáčané na území Bojníc, zámku či regiónu. Sprievod postáv z rozprávok Jaskyňa zlatej ruže alebo princezná Fantaghiro, O ľuďoch a čarodejníkoch, Šialene smutná princezná či Bambuľka a Safari si budú môcť návštevníci pozrieť v rámci sprievodu, ktorý začne o 13.00 h spred Bojnického zámku a presunie sa na Hurbanovo námestie.

Pred kultúrnym centrom oficiálne otvoria turistickú sezónu o 13.30 h, od 14.30 h pripravili organizátori zábavný program pre najmenších v podobe tvorivých dielní, školy tanca a fotenia s maskotmi.

Program bude pokračovať od 17.00 h umeleckým a priateľským projektom v podaní Divadelnej spoločnosti pod názvom Legendy ožívajú. Ochotníci počas deviatich zastávok na území mesta predstavia návštevníkom v rámci hraných scénok legendy z histórie zámku, mesta a regiónu.

Organizátormi podujatia sú OOCR Región Horná Nitra-Bojnice, Slovenské národné múzeum-Múzeum Bojnice, Národná zoologická záhrada Bojnice, Sokoliari Aquila z Bojníc v spolupráci s mestami Bojnice a Prievidza, Divadelnou spoločnosťou, agentúrou Rozprávkový svet a Krajskou organizáciou cestovného ruchu Trenčín región.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
07.06.2016
Otvorenie letnej turistickej sezóny bude trvať desať dní
Letná turistická sezóna sa pomaly začína už aj vo Vysokých Tatrách. Séria podujatí pri tejto príležitosti odštartuje symbolickým odomknutím hladiny Štrbského plesa v piatok 10. júna a vyvrcholí športovou akciou Tatry Running Tour počas troch dní 17. – 19. júna.
viac
08.04.2019
Letnú turistickú sezónu v Bojniciach otvoria sprievodom i ohňovou šou
Otvorenie letnej turistickej sezóny v Bojniciach sa bude tento rok niesť v znamení 25. výročia sokoliarov Aquila z Bojníc. Ich vystúpenia s dravcami či ohňová šou koncom apríla tradične doplní i sprievod mestom.
viac
18.05.2022
Trdlofest otvorí turistickú sezónu v Skalici
Po dvoch rokoch, keď sa pre pandémiu podujatie neuskutočnilo, pripravilo mesto Skalica festival Trdlofest. Ten je oslavou Skalického trdelníka, koláča s dierou, prvého pôvodného slovenského potravinárskeho výrobku, ktorý získal ochrannú značku Európskej únie.
viac
26.05.2022
Letnú sezónu na Liptove otvorili na konskom koči a v historických kostýmoch
Letnú sezónu 2022 na Liptove otvorili v stredu v centre Liptovského Mikuláša na konskom koči a v historických kostýmoch. Predstavili tak nový projekt s názvom Historický kompas, ktorého cieľom je oživenie centra mesta a odkazu minulých čias.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.18 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.85 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.97 %