Utorok 02.06.2020
Dnes má meniny 
Xénia, Oxana
°C
11.05.2020 09:20

KSK chce zrekonštruovať most nad železničnou traťou za obcou Kluknava


Ilustračná snímka: (tasr).


Most nad železničnou traťou Košice - Žilina za obcou Kluknava v okrese Gelnica plánuje Košický samosprávny kraj (KSK) zrekonštruovať, aktuálne vyhodnocuje ponuky predložené v rámci verejného obstarávania.


Pred samotným začatím prác bude potrebné dopracovať projektovú dokumentáciu a získať stavebné povolenie. Uviedla to hovorkyňa KSK Anna Terezková.

Spresnila, že tento most je zaradený do kategórie VI, čo znamená veľmi zlý stav. Jeho rekonštrukciu bude KSK hradiť z úveru z Európskej investičnej banky, na tento účel má vyčlenených viac než 813 000 eur. „V rámci rekonštrukcie bude odstránený existujúci mostný zvršok, vybúrané budú výplne škár medzi nosníkmi, časť múra a mostných krídel bude domurovaná a vybudované bude nové mostné príslušenstvo. Súčasťou stavby budú aj celoplošné vysprávky a obnovenie povrchu konštrukcie mosta,” uviedla.

Práce by sa podľa KSK mali realizovať v polovičnom profile, čo znamená, že prejazdný by mal byť jeden jazdný pruh. „Rozsah však bude závisieť od spôsobu rekonštrukcie, ktorý si zvolí zhotoviteľ,” dodala Terezková.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.01.2017
Radnica plánuje v tomto roku investovať takmer 3,8 milióna eur
Liptovskohrádocká samospráva plánuje v tomto roku investovať do zveľadenia mesta takmer 3,8 milióna eur. Najviac finančných prostriedkov je nasmerovaných do revitalizácie mestských športovísk pre deti a mládež.
viac
09.06.2017
Predstavitelia ZMOL-u bojujú za modernizáciu železnice
Iniciatívu za začatie realizácie projektu modernizácie železničnej trate v úseku Paludza – Liptovský Hrádok začalo vyvíjať aj Združenie miest a obcí Liptova.
viac
13.12.2017
Mesto plánuje v budúcom roku hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom
Mesto Košice plánuje v roku 2018 hospodáriť s vyrovnaným rozpočtom s celkovými príjmami a výdavkami na úrovni vyše 224 miliónov eur. Bežné príjmy majú dosiahnuť 163 miliónov eur a bežné výdavky takmer 151 miliónov eur, s prebytkom vyše 12 miliónov eur.
viac
11.02.2020
Milión eur z Nadácie Kia Motors Slovakia zavŕšil dar pre žilinskú traumatológiu
Najnovším úspešným projektom za spolu 140-tisíc eur sa stal nákup moderného diagnostického prístroja na operačné sály úrazovej chirurgie a výmena okien na oddelení klinickej a radiačnej onkológie.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.89 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %