Utorok 11.05.2021
Dnes má meniny 
Blažena
°C
09.11.2017 01:35

Kampane Do školy na bicykli sa zúčastnilo rekordných 31 000 žiakov


Ilustračná snímka.


Dôkazom rastúceho záujmu o dochádzanie do školy alebo do práce na bicykli je tretí ročník národnej kampane Do školy na bicykli, ktorý priniesol rekordnú účasť.


Do akcie sa v júni zapojilo takmer 31 000 žiakov a 161 základných škôl. Informovala o tom hovorkyňa Ministerstva dopravy a výstavby SR Karolína Ducká.       

"Rád by som vyzdvihol najmä zvýšený záujem škôl a učiteľov o kampaň Do školy na bicykli a ocenil ich spoluprácu a nadšenie pre túto vec. Verím, že pritiahneme deti k zdravému životnému štýlu a v neposlednom rade zvýšime kvalitu dopravnej výchovy. Do budúcnosti plánujeme spojiť aktivity tejto kampane s informáciami o zdravotných benefitoch cyklistiky a kurzami dopravnej výchovy," povedal v tejto súvislosti minister dopravy Árpád Érsek.       

Podľa Duckej súťažili žiaci v dvoch kategóriách. Prvou bola miera zapojenia žiakov, ktorú vyjadroval celkový počet jázd žiakov. V tejto kategórii bola víťazom škola v Borskom Mikuláši (okres Senica), nasledovala škola vo Veľkom Šariši (okres Prešov) a Beluši (okres Púchov).

Druhou kategóriou bola aktivita podporujúca hlavnú myšlienku kampane - bezpečné dochádzanie žiakov do školy na bicykli. Úspech v tejto aktivite závisel od počtu "lajkov" pri fotografii na facebookovej stránke súťaže. Najatraktívnejšiu kampaň pripravili žiaci v obci Mútne (okres Námestovo), nasledovaní kamarátmi zo škôl v obciach Udavské (okres Humenné) a Kluknava (okres Gelnica).       

Úspešným súťažiacim zástupcovia rezortu dopravy odovzdali stojany na bicykle, šatky s logom kampane a reflexné prvky.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
03.04.2019
Dopravu v meste môžeme zmeniť aj bicyklom. Výzva platí pre firmy, aj študentov.
Vymeniť auto za bicykel nie je až také náročné. Za nechuťou urobiť zmenu je zvyčajne strach či pohodlnosť. Ak chcete ísť do práce na bicykli, jediné, čo naozaj musíte urobiť, je vstať skôr a cestu si trošku naplánovať.
viac
22.09.2020
Kampaň Do školy na bicykli
Včerajším dňom začala dvojtýždňová kampaň, ktorej cieľom je motivovať deti a ich rodičov, aby vyskúšali ísť do školy inak, ako autom či iným motorovým dopravným prostriedkom. Kampaň organizuje Cyklokoalícia pod záštitou ministra dopravy a výstavby SR.
viac
30.10.2020
Do kampane Do školy na bicykli sa zapojilo 238 škôl z celého Slovenska
V poradí šiesty ročník kampane Do školy na bicykli priniesol aj napriek pandemickej situácii rekordnú účasť škôl. Do kampane sa zapojilo 238 materských, základných či stredných škôl z celého Slovenska.
viac
01.04.2021
Samosprávy sa už môžu registrovať do 8. ročníka kampane Do práce na bicykli
Ministerstvo dopravy a výstavby SR pripravuje ôsmy ročník celonárodnej kampane Do práce na bicykli 2021. Tento rok sa presunie z tradičného mesiaca máj na jún z dôvodu stálejšieho počasia. Registrácia samospráv sa spúšťa presne 1. apríla, registrovať sa budú môcť až do 21. mája 2021.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.76 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %