Piatok 28.02.2020
Dnes má meniny 
Zlatica
°C
23.01.2019 12:50

Environmentálny fond bude môcť minúť o 37 miliónov eur viac


Environmentálny fond - logo


Environmentálny fond bude môcť v roku 2019 minúť o 37 miliónov eur viac, ako sa pôvodne počítalo. V stredu takýto návrh ministerstva životného prostredia odobrila vláda. Zvýšenie limitu na výdavky bude hradené priamo z vlastných peňazí fondu.


Rezort tvrdí, že po tomto kroku bude možné vo vyššej miere podporiť projekty formou dotácie na rok 2019, ako aj financovanie ďalších druhov podpory uvedených v zákone. Spomína zatepľovanie verejných budov, kompenzácie nákladov prevádzkam, pri ktorých sa predpokladá značné riziko úniku uhlíka, rozvoj elektromobility v súvislosti s ochranou ovzdušia či opatrenia na technické zabezpečenie riešenia mimoriadnych a mimoriadne závažných environmentálnych situácií.       

Peniaze pôjdu aj na financovanie riešení na zabezpečenie starostlivosti o životné prostredie v súvislosti s riešením stavov pri mimoriadnych a mimoriadne závažných environmentálnych situáciách a na zvýšenie rozpočtu v rámci existujúcich špecifikácií podpory na rok 2019 s akcentom na podporu v oblasti budovania verejných kanalizácií, čistiarní odpadových vôd a vodovodov.       

Environmentálny fond má v roku 2019 dosiahnuť celkové príjmy vo výške takmer 692 miliónov eur, a to bez štátnych dotácií. Jeho výdavky už po tejto zmene dosiahnu takmer 119 miliónov eur.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
15.08.2016
O peniaze na likvidáciu čiernych skládok má záujem takmer 500 samospráv
Peniaze na likvidáciu čiernych skládok chce získať 491 samospráv. Envirorezort na tento účel vyčlenil sedem miliónov eur, dotácie prerozdelí Environmentálny fond.
viac
11.10.2017
Vláda schválila rozpočet na budúci rok
Deficit verejných financií klesne v budúcom roku po prvýkrát pod hranicu 1 % na úroveň 0,83 % hrubého domáceho produktu (HDP). V ďalšom roku sa má znížiť na 0,1 % HDP, v roku 2020 je cieľom vyrovnaná bilancia.
viac
18.01.2018
ZMOS má zásadné pripomienky k poplatku za uloženie odpadov
Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) sa zapojilo do medzirezortného pripomienkového konania k návrhu zákona o poplatkoch za uloženie odpadov. Svoje postoje vyjadrilo vo viacerých zásadných pripomienkach.
viac
17.09.2018
Trebišov získal dotáciu na zakúpenie elektromobilu pre mestskú políciu
Mestu Trebišov bola schválená žiadosť o poskytnutie podpory na realizáciu projektu „Elektromobilom k lepšiemu životnému prostrediu v Trebišove“. Výzvu, na ktorú mesto reagovalo, vyhlásil Environmentálny fond.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.90 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.84 %