Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
24.05.2023 10:35

Dobrovoľníci vysadili tisícky stromčekov v mestských lesoch


Ilustračná snímka: (tasr).


Pre obnovu lesa zorganizovali Lesy mesta Spišská Belá nedávno dobrovoľnícku akciu pod názvom Zasaď si svoj strom.


Do deviateho ročníka sa aktívne zapojilo 100 účastníkov, ktorí v lokalite Čierna dolina vysadili celkovo 3200 stromčekov. Informovala o tom Paula Grivalská z tamojšieho mestského úradu.

V druhovom zložení výsadby bola jedľa, smrek a brest. Okrem miestnych obyvateľov sadili stromčeky aj dobrovoľníci z Tatranskej Kotliny, Kežmarku či žiaci základnej školy M. R. Štefánika v Spišskej Belej a zo Spojenej základnej školy v neďalekom Lendaku. "Počas uplynulých ročníkov podujatia Zasaď si svoj strom bolo spolu v mestských lesoch vysadených už viac ako 15.500 stromčekov," upozornila Grivalská.

Pracovníci mestských lesov tento rok vysadili už viac ako 290.000 stromčekov. Išlo najmä buk, jedľu, smrek, ale aj smrekovec, jelšu či brest, nechýbala ani borovica, lipa, javor a breza. Okrem nových kalamitných plôch sa zalesnili aj staršie plochy, kde vysadené stromčeky z rôznych príčin odumreli. "Sadenice sa vysádzali tiež na plochách tzv. podsadby a zalesnili sa aj nevyužité pasienky," uzavrela Grivalská.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.05.2018
Cyklistická skupina vyčistila od odpadkov okolie cyklotrasy
Členovia cyklistickej skupiny MTBikers zo Spišskej Belej sa aj tento rok rozhodli pomôcť prírode v okolí mesta. Nedávno sa opätovne zišli, aby vyčistili prostredie od odpadkov.
viac
02.08.2022
Desiatky obyvateľov spísali petíciu proti zápachu v obytných zónach
Desiatky obyvateľov mesta Spišská Belá, najmä ulíc SNP a Družstevná, spísalo petíciu pre šírenie zápachu v obytných zónach. Rokovali o nej aj poslanci mestského zastupiteľstva, ktorí vyjadrili obyvateľom podporu.
viac
21.11.2022
Nová kniha mapuje históriu jedinej lesnej železnice na hornom Spiši
V Spišskej Belej nedávno uviedli do života novú knihu pod názvom "Lesná železnica, Spišská Belá – Lendak".
viac
11.01.2023
Riadenú skládku odpadov zatvorili, občania si za odvoz priplatia
Riadenú skládku odpadov v Spišskej Belej pod Tatrami koncom roka zatvorili. Mestský podnik, ktorý je jej prevádzkovateľom, o tom rozhodol na základe neúspešných žiadostí na Slovenskej inšpekcii životného prostredia (SIŽP).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %