Streda 31.05.2023
Dnes má meniny 
Petrana, Petronela
°C
10.10.2022 07:45

Majitelia domov si v záhrade môžu vysadiť ovocné stromy, platí ich mesto


Ilustračná snímka: (tasr).


Majitelia rodinných domov v Brezne sa do 19. októbra môžu zapojiť do výzvy Strom do domu a vysadiť si tak v záhrade ovocný stromček, na ktorý plnou sumou prispeje mesto. Informovala o tom samospráva na svojej webstránke.


Vybrať si môžu z 12 druhov ovocných stromov a platí, že jeden strom pre jeden dom. Stačí vyplniť a odoslať elektronický formulár, alebo sa zastaviť na mestskom úrade u informátora a vyplniť ho tam. Po ich zozbieraní budú záujemcov informovať, v ktorom záhradnom centre si môžu vyzdvihnúť stromček. Dostanú aj stručný manuál výsadby a rady, ako sa oň čo najlepšie postarať.

"Zeleň je pre kvalitu života veľmi dôležitá. Zlepšuje mikroklímu, produkuje kyslík, znižuje prašnosť a hluk, pozitívny vplyv má aj na zachovanie biodiverzity, ekologickú stabilitu či na elimináciu negatívnych vplyvov zmeny klímy a nestabilného hydrologického cyklu," zdôvodnilo mesto aktuálnu výzvu.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2021
Na školské dvory by sa mohli vrátiť ovocné stromy
Na 106 školách v regióne západného Slovenska by mali počas jari pribudnúť "netradiční učitelia" v podobe ovocných stromov. Slúžiť budú pre interaktívne vzdelávanie detí z materských škôl a žiakov základných škôl.
viac
14.12.2021
Výsadbou stromov a drevín vznikne v obci nový biokoridor
V Čiernych Kľačanoch v okrese Zlaté Moravce vznikne nový biokoridor. Vytvorí ho výsadba 300 stromov starých československých ovocných odrôd, rýchlorastúcich a divorastúcich drevín z existujúcich biopásov.
viac
17.12.2021
Nová iniciatíva Sadíme budúcnosť spúšťa prvé kolo na získanie grantov
Nový program nadácie Ekopolis ponúka pokrytie nákladov na výsadbu, starostlivosť o stromy, odborný dohľad a zafinancuje i potrebný materiál, náradie alebo dopravu.
viac
08.03.2023
Popri cyklotrase smerujúcej do Lučenca vysadia 250 ovocných stromov
Cyklotrasu, ktorá spája obec Halič s mestom Lučenec, bude lemovať 250 nových ovocných stromov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %