Nedeľa 20.09.2020
Dnes má meniny 
Ľuboslav, Ľuboslava
°C
15.01.2018 07:35

Do centra mesta chcú dostať viac zelene a kvetov


Námestie Matice slovenskej v Žiari nad Hronom.


Žiarska samospráva chce v tomto roku dostať do centra mesta viac zelene. Primátor Peter Antal avizuje, že na Námestie Matice slovenskej by mali pribudnúť stromy aj kvety.


„Chceme priniesť viac stromov, kvetov a zelene do kruhovej betónovej časti, ktorá vznikla v 90-tych rokoch ako pešia zóna. Odvtedy obyvatelia mesta kritizujú tento zásah ako necitlivý a námestie vnímajú najmä v lete ako betónové a neútulné. My sa to aktuálne snažíme zmeniť. Na námestí sme pred dvoma rokmi postavili oddychovú zónu Letný pavilón, v tomto roku sem plánujeme priniesť stromy a zeleň. Keď budeme mať hotový projekt, budeme o tom bližšie informovať. Zrealizovať by sme to chceli do leta tohto roka,” uviedol primátor Žiaru nad Hronom Peter Antal.   

Mesto oslovilo odborníkov v tejto oblasti, ktorí by mali navrhnúť, ako by sa dal tento zámer realizovať. Až po dokončení projektu bude tiež známe, aké náklady si jeho realizácia vyžiada.       

Mesto sa aktuálne uchádza aj o prostriedky z environmentálneho fondu na projekt Zelené mesto. V rámci neho by malo byť na území celého mesta vysadených 4000 kusov stromov, kríkov či trvaliek.       

Ide o koncepčnú výsadbu zelene. Práve nekoncepčná výsadba stromov v uliciach mesta z minulosti je totiž podľa vedenia mesta terajším problémom. Vo vnútroblokových priestoroch a medzi bytovými domami nie sú výnimkami napr. vysoké stromy. Obyvatelia ich kedysi s dobrým úmyslom, no nevhodne, vysadili a dnes im stromy spôsobujú problémy.

Autor: (MsÚ)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.05.2016
Mesto akceptovalo požiadavky obyvateľov sťažujúcich sa na jarmok
Žiarska samospráva sa rozhodla vyjsť v ústrety nespokojným obyvateľom, ktorí nedávno iniciovali petíciu za presťahovanie žiarskeho jarmoku do inej lokality.
viac
22.07.2016
Budovu úradu a kultúrneho domu rekonštruujú za vyše 120 000 eur
Najmä energetické úspory by mali priniesť na rekonštrukčné práce na budove obecného úradu a kultúrneho domu v Dežericiach v okrese Bánovce nad Bebravou.
viac
04.12.2017
V Žiari nad Hronom začala opäť pôsobiť občianska poriadková služba
V Žiari nad Hronom začala od decembra opäť pôsobiť občianska poriadková služba. V uplynulom mesiaci vybralo mesto vo výberovom konaní jej ôsmich členov, na miesto koordinátorky uspela žena.
viac
27.04.2020
Žiar nad Hronom hľadá nového poskytovateľa právnych služieb
Mesto Žiar nad Hronom hľadá nového poskytovateľa právnych služieb. Keďže mu skončila zmluva s aktuálnym, prostredníctvom verejnej súťaže hľadá spoločnosť, ktorá mu bude právne služby poskytovať do konca budúceho roka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.77 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.91 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.33 %