Nedeľa 28.05.2023
Dnes má meniny 
Viliam
°C
25.04.2022 01:30

Detva pripravuje obnovu priestoru pred kultúrnym domom


Snímka zdroj: (infoma.sk).


Mesto Detva pripravuje revitalizáciu priestoru pred Kultúrnym centrom Andreja Sládkoviča. Potvrdil to primátor mesta Ján Šufliarský.


Pripomenul, že komplexne chcú zrekonštruovať fontánu vrátane výmeny technológie a strojovne. „Na amfiteátri vymeníme drevené lavičky za nové a opravíme všetky drevené prvky a drevené obloženia,“ spomenul s tým, že na detskom ihrisku vymenia poškodené herné prvky za nové. Pribudnúť má tiež podľa neho zeleň a mobiliár.

Ako dodal hovorca Detvy Milan Suja, do prác sa zapoja aj žiaci detvianskej Základnej školy Júliusa Juraja Thurzu. Ich projekt Ôsmy svetadiel – objavná výprava vznikol pod záštitou medzinárodnej inštitúcie, nadácie a v spolupráci s mestom Detva. „Zrekonštruujú jednotlivé časti stavby, vytvoria veľkoplošnú maľbu a ďalšie štýlové prvky,“ zdôraznil.

Podľa neho obnova priestoru pred domom kultúry by mala byť ukončená v júni tohto roka. „Na komplexnú rekonštrukciu priestoru je v rozpočte mesta vyčlenených 60 000 eur. Presná suma však bude známa až po ukončení verejného obstarávania na zhotoviteľa,“ ukončil hovorca.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
04.11.2019
Kultúrny dom prejde výraznou obnovou, mesto získalo od SEIA 1,84 mil. eur
Mesto Poltár pripravuje rekonštrukciu kultúrneho domu. Na jeho obnovu získalo od Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA) nenávratný finančný príspevok vo výške viac ako 1,84 milióna eur.
viac
14.02.2020
Obec Rovňany získala od vlády na obnovu kultúrneho domu 47 000 eur
Kultúrny dom v Rovňanoch v okrese Poltár, v ktorom sídli aj obecný úrad a knižnica, v súčasnosti obnovujú. Obec na to získala príspevok od vlády SR, ktorý kabinet prerozdeľoval pri svojom vlaňajšom výjazdovom zasadaní v Kokave nad Rimavicou.
viac
27.01.2022
V obci Dubové obnovili kultúrny dom z 50. rokov 20. storočia
Približne 250 000 eur stála obec Dubové v okrese Zvolen rekonštrukcia kultúrneho domu. Obnovu objektu z 50. rokov uplynulého storočia ukončili koncom minulého roka.
viac
10.03.2023
Obec chce obnoviť úrad a kultúrny dom, majú už takmer 60 rokov
V obci Domaníky v okrese Krupina by chceli v dohľadnej dobe obnoviť obecný úrad a kultúrny dom zo 60. rokov uplynulého storočia. Oba tvoria jeden celok.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.24 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.96 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.81 %