Štvrtok 29.10.2020
Dnes má meniny 
Klára
°C
21.09.2020 12:40

Bratislavské Hanusove dni sa budú venovať téme koreňov slovenskej identity


BHD.


Po jarnej on-line verzii Bratislavských Hanusových dní (BHD) sa podujatie venujúce sa vzťahu kresťanskej a sekulárnej kultúry uskutoční na prelome septembra a októbra (25. 9. - 2. 10.).


Podujatie sa bude konať v podmienkach limitovaného počtu návštevníkov v Divadle Malá scéna STU v Bratislave. Témou 9. ročníka BHD bude otázka Odkiaľ prichádzame.      

„BHD chce prispieť k pátraniu po koreňoch slovenskej identity z viacerých dôvodov. Potrebujeme poznať našu minulosť, aby sme vedeli lepšie čeliť aktuálnym výzvam. Cieľom BHD je tiež ukázať na rôznych postavách z minulosti, že sa na Slovensku máme kým inšpirovať,” uviedol predseda Spoločenstva Ladislava Hanusa a dramaturg festivalu, Juraj Šúst.      

Súčasťou podujatia bude aj prednáška o velikánovi 20. storočia Jánovi Pavlovi II. za účasti bývalej poľskej premiérky Hanny Suchockej. Zo spoločenských tém prinesie BHD aj tému nastávajúcich amerických volieb. Predmetom prednášky spojenou s diskusiou bude osoba súčasného amerického prezidenta, ale aj občianske hnutie Black Lives Matters či kultúrna vojna.      

Viac informácií možno nájsť na webe podujatia.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
22.07.2020
V Dudinciach sa konalo podujatie venované kúpeľníctvu
Kúpeľné mesto Dudince hostilo celodenné podujatie venované aktuálnym problémom kúpeľníctva a smart riešeniam. Ďalšie sa uskutoční koncom augusta v Piešťanoch.
viac
11.09.2020
ZMOS skúma vybrané parametre bezpečnej samosprávy
Združenie miest a obcí Slovenska realizuje ďalší prieskum. Aktuálne sa sústredilo na vybrané parametre bezpečnej samosprávy.
viac
07.10.2020
Kariérne dni ponúknu študentom viaceré workshopy
Prehľad o slovenskom trhu práce a viaceré workshopy ponúknu študentské Kariérne dni. Na Univerzite Konštantína Filozofa (UKF) v Nitre sa budú konať 20. a 21. októbra.
viac
21.10.2020
Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia
V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.91 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.86 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.23 %