Utorok 01.12.2020
Dnes má meniny 
Edmund
°C
21.10.2020 03:20

Festival JAMA bude online, vystúpi aj umelá inteligencia


Banner.


V Banskej Štiavnici a v Banskej Belej sa počas víkendu uskutoční festival intermediálneho umenia JAMA, ktorý si pripomenie pamiatku slovenského výtvarníka a muzikológa Milana Adamčiaka.


V súvislosti s aktuálnou situáciou s pandémiou nového koronavírusu budú na podujatí chýbať diváci, sledovať ho však bude možné online. Informovala o tom Klára Hudáková z oddelenia marketingu Slovenskej národnej galérie, ktorá je partnerom festivalu.      

„Tohtoročnú JAMA sme sa rozhodli zrealizovať aj v súčasnej situácii, je pre nás totiž ideovo dôležité zachovať kontinuitu projektu. Aspoň symbolicky považujeme za podstatné každý rok oživiť odkaz Milana Adamčiaka v Banskej Štiavnici, Banskej Belej a ich okolí a uskutočniť práve tu živý program, ktorý s Adamčiakovou tvorbou komunikuje alebo na ňu nadväzuje,“ vysvetlila výkonná riaditeľka podujatia Eva Vozárová.      

Bohatý program okrem iného prinesie slovenskú premiéru zvukovej performance I Am Sitting In A Room amerického experimentátora Alvina Luciera. Súčasťou programu bude aj poézia slovenskej autorky Lizy Gennart, ktorá je v skutočnosti umelou inteligenciou vytvorenou Zuzanou Husárovou a Ľubomírom Panákom.      

Festival JAMA bude možné sledovať na sociálnych sieťach alebo na webovej stránke podujatia. Vysielaný nebude iba sprievodný program festivalu v podobe výstavy Martina Piačeka SAD: Stručný archív daru, ktorá bude slávnostne otvorená vo štvrtok (22. 10.) pred Galériou Jozefa Kollára v Banskej Štiavnici.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.10.2017
Dva fajnové dni v Margecanoch
Viac ako len skvelý gurmánsky zážitok sľubuje posledné z tohtoročnej desiatky najlepších podujatí Košického kraja. Ako jediné jesenné TOP podujatie programu Terra Incognita očakávajú Margecianske fajnoty aj tento rok vysoký záujem a množstvo spokojných návštevníkov.
viac
25.08.2020
Na niekdajšiu tradíciu kachliarstva nadviaže nový festival remesiel
Bojnice boli v minulosti známe kachliarskym a hrnčiarskym remeslom.
viac
26.10.2020
Kultúra sa presúva do online priestoru
V súvislosti s obmedzením pohybu obyvateľstva zostane všetkých 18 kultúrnych inštitúcií v zriaďovateľskej pôsobnosti trnavskej župy pre verejnosť uzatvorených od soboty 24. októbra 2020 až do odvolania.
viac
24.11.2020
Týždeň otvoreného vládnutia 2020 prináša online prezentácie a workshopy
Úrad splnomocnenca vlády pre rozvoj občianskej spoločnosti pozýva samosprávy – mestá, obce, samosprávne kraje - na zaujímavé a užitočné online prezentácie a workshopy, ktoré sa uskutočnia v rámci Týždňa otvoreného vládnutia 2020.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.02 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.80 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.18 %