Streda 24.07.2024
Dnes má meniny 
Vladimír
°C
27.09.2022 02:25

B. Bystrica a Brezno pripravili v deň cestovného ruchu rôzne aktivity


Archívna snímka.


Svetový deň cestovného ruchu si v utorok (27. 9.) už tradične pripomenie aj Banská Bystrica. Návštevníci Stredoslovenského múzea, Stredoslovenskej galérie, Thurzo - Fugger zážitkovej expozície a Hodinovej veže zaplatia v tento deň polovičnú cenu vstupného.


Význam cestovného ruchu pre Horehronie a mesto Brezno si obyvatelia regiónu pripomenú podujatím v Horehronskom múzeu, ktoré sa bude niesť v duchu hravej hudby a zvonkohry. O 16.00 h sa začne zážitkovou aktivitou pre deti o spoznávaní hudby a tónov, pokračovať bude hudobno-kultúrnym programom venovaným zvonkohre. Celú atmosféru dotvorí vystúpenie folklórnej skupiny Kýčera z Čierneho Balogu. Informovala o tom Oblastná organizácia cestovného ruchu (OOCR) Región Horehronie.

"Horehronské múzeum počas podujatia ponúkne možnosť spoznať zvonec ako signálny nástroj spojený s ovčiarstvom aj v inej podobe," poznamenala riaditeľka múzea Ivica Krištofová.

"Tento rok sa nám v spolupráci s múzeom opäť podarilo vytvoriť zaujímavý program pre návštevníkov. Na svoje si prídu milovníci hudobných, ale i vizuálnych - tanečných vystúpení," dodala Petra Ridzoňová Hlásniková, výkonná riaditeľka OOCR Región Horehronie.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
20.03.2019
Nenechať nikoho bokom – ústredná téma tohtoročného Svetového dňa vody
Svetový deň vody (World Water Day) je oslavou úcty a pokory k vode, ktorej význam si celý svet pripomína 22. marca. Po prvý krát bol tento deň vyhlásený v roku 1992 na konferencii OSN v Riu de Janeiru, pričom každý rok je jeho oslava tematicky zameraná na iné problémy v súvislosti s vodou.
viac
20.03.2019
Do materských škôl v Banskej Bystrici zavítala Zúbková víla s kufrom zdravia
„Otvor ústa a uvidíš svoje zdravie“ a „Staraj sa o svoje ústa, aby si ochránil svoje zdravie“ – to sú heslá tohtoročného Svetového dňa ústneho zdravia, ktorý pripadá každý rok na 20. marca.
viac
01.06.2022
Festival Zeme si SAŽP pripomenie vzdelávacími aktivitami pre deti i dospelých
Slovenská agentúra životného prostredia (SAŽP) v spolupráci s partnermi pripravuje ďalší ročník Festivalu Zeme v Banskej Bystrici. Zamerali ho na environmentálne aktivity pre školy a verejnosť.
viac
04.04.2024
Svetový deň zdravia – 7. apríl 2024 „Moje zdravie, moje právo“
Od roku 1950 si každoročne 7. apríla pripomíname Svetový deň zdravia, ktorý bol vyhlásený Svetovou zdravotníckou organizáciou pri príležitosti vzniku tejto zdravotníckej organizácie v roku 1948.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.26 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.62 %