Pondelok 27.05.2024
Dnes má meniny 
Iveta
°C
15.04.2019 06:30

Košice Región Turizmus ponúka od apríla 15 víkendových výletov po kraji


Jedeno z najkrajších a najzachovalejších kaštieľov, ktoré je možné u nás vidieť - sídlo grófskej rodiny Andrássyovcov kaštieľ Betliar. (tasr)


Krajská organizácia Košice Región Turizmus (KRT) aj tento rok pripravila pre verejnosť jednodňové víkendové výlety vlakom a autobusom. Séria 15 zájazdov po košickom regióne i za jeho hranicami sa začne v sobotu 27. apríla a skončí sa koncom septembra.


"Vychádzame zo skúsenosti z predošlých dvoch rokov, keď sme najprv predstavili výlety vlakom za svetovým dedičstvom UNESCO a vlani pribudli aj autobusové výlety. Ide o jednodňové organizované zájazdy s pripraveným programom, takže cestujúci si kupuje kompletný zážitok, vrátane cestovného, prípadných vstupov i služieb sprievodcov," uviedol pre TASR Viktor Wurm z Košice Región Turizmus.       

Sobotňajšie výlety sa začínajú v Košiciach, v prípade vlakov v niektorých prípadoch štartujú už z Humenného. Prvý aprílový zájazd má tému "Po stopách Andrássyovcov" a výletníkov zavedie do kaštieľa Betliar, mauzólea v Krásnohorskom Podhradí či obrazárne. Ďalšie výlety zahŕňajú napríklad Spišský hrad, Spišský Jeruzalem, gemerské jaskyne, Jasov, Rožňavu, drevený kostolík v Ruskej Bystrej, prírodnú rezerváciu Dreveník, ale aj Levoču či Rákociho hrad v maďarskom Sárospataku. V súvislosti s hokejovými majstrovstvami sveta v Košiciach bude výlet 18. mája vlakom s parným rušňom smerovať k Dobšinskej ľadovej jaskyni a jej okoliu.       

Podrobné informácie s predajom lístkov nájdu záujemcovia na webstránke vylety.kosiceregion.com alebo osobne v Regionálnom informačnom bode na Hlavnej 48 v Košiciach.     

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
16.03.2017
Za pamiatkami UNESCO na Spiši vás odvezie motoráčik
Organizácia Košice Región Turizmus pripravila pre všetkých turistických nadšencov jedinečné nostalgické jazdy VLAKOM ZA UNESCOM. Prvý vláčik vyráža z Košíc na gotický Spiš už 2. apríla.
viac
24.01.2018
Lyže, folklór a pár šišiek už tento víkend
Vynikajúce pražené šišky, karnevalové masky či fašiangové maškary budú v posledný januárový víkend čakať na návštevníkov prvého tohtoročného TOP podujatia programu Terra Incognita.
viac
26.02.2021
Projekt Bird Tour podporí rozvoj ekoturizmu
Vytvorenie komplexnej návštevníckej infraštruktúry v lokalite Senianskych rybníkov má priniesť projekt Bird Tour financovaný cez eurofondy. Ide v ňom o cezhraničný rozvoj ekoturizmu prostredníctvom podpory a popularizácie pozorovania vtáctva.
viac
09.01.2023
Na Kojšovskú hoľu začne od soboty premávať skibus s rozšírenou ponukou
Na Kojšovskú hoľu začne od soboty (14. 1.) premávať z parkoviska Zlatá Idka skibus. Vypravovať ho budú pravidelne počas víkendových a prázdninových dní. Informovala o tom krajská organizácia cestovného ruchu Košice Región Turizmus (KRT).
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %