Sobota 25.05.2024
Dnes má meniny 
Urban
°C
07.09.2020 11:40

Dni európskeho kultúrneho dedičstva ponúknu takmer 300 podujatí


Ilustračná snímka.


Do iniciatívy Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020, ktoré sa na Slovensku uskutočnia pod mottom „Minulosť vzdeláva“ bolo prihlásených takmer 300 podujatí.


So svojou aktivitou sa do programu Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 (DEKD) mohli prihlásiť štátna a verejná správa, územná správa, samosprávy miest a obcí, školy, cirkvi, mimovládne a neziskové organizácie, občianske združenia, súkromné inštitúcie, kultúrno-osvetové inštitúcie, majitelia alebo správcovia národných kultúrnych pamiatok a historických objektov, podnikatelia, ale aj aktívni občania.

Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 sa na Slovensku slávnostne otvoria 8. septembra v Piešťanoch. Ceremoniál sa začne o 19:30 v letnom kine v mestskom parku.

Tohtoročná téma DEKD je „Heritage and education“ (Dedičstvo a vzdelanie). Na Slovensku sa uskutočnia pod mottom „Minulosť vzdeláva“ a ponúknu takmer 300 podujatí. Brány počas nich otvoria zvyčajne neprístupné pamiatky a tie bežne prístupné sa zas ukážu „v inom svetle“. Na programe sú prednášky, výstavy, súťaže, ale aj turistické aktivity venované histórii, kultúrnemu dedičstvu a jeho hodnotám.

Bližšie informácie sa dočítate TU

Autor: (ZMOS)


komentáre
SHOW ALL
podobné
10.06.2020
Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020
Ministerstvo kultúry SR zverejnilo výzvu na prihlásenie kultúrnych aktivít realizovaných širokým spektrom subjektov, vrátane miestnej územnej samosprávy, do iniciatívy Dni európskeho kultúrneho dedičstva 2020 (DEKD).
viac
17.09.2020
Dni kultúrneho dedičstva oslávia v múzeu jaskyniarstva workshopmi
O historických zdrojoch osvetlenia jaskýň a spôsoboch zapaľovania ohňa budú vo štvrtok 17. septembra hovoriť v Slovenskom múzeu ochrany prírody a jaskyniarstva v Liptovskom Mikuláši.
viac
22.09.2020
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi sa zapojí do DEKD
Hornonitrianske múzeum v Prievidzi sa zapojí do Dní európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD).
viac
25.07.2023
Dni európskeho kultúrneho dedičstva bude na Slovensku hostiť Žilina
Dni európskeho kultúrneho dedičstva (DEKD) bude na Slovensku hostiť v septembri mesto Žilina. Tohtoročnou celoeurópskou témou je Dedičstvo ži!. Informovala o tom hovorkyňa mesta Zuzana Holienčíková.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.13 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.15 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.71 %