Piatok 19.10.2018
Dnes má meniny 
Kristián
18°C Bratislava
12.10.2017 01:49

Za 60 rokov CSS – Bôrik vytvorilo druhý domov pre viac ako 3-tisíc ľudí


Snímka z osláv 60. výročia založenia CSS – Bôrik.


Súčasťou osláv bol aj krátky prierez históriou zariadenia a kultúrny program, v ktorom sa predstavili detskí sólisti či folklórna skupina Hájiček – Chrenovec – Brusno.


Okrúhle výročie založenia, neuveriteľných 60 rokov, oslávilo v týchto dňoch Centrum sociálnych služieb – Bôrik Nitrianske Pravno, ktoré je jedným z 24 zariadení sociálnych služieb v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK. Spolu so zariadením oslavovali aj dlhoroční zamestnanci a vzácni hostia.

Centrum sociálnych služieb (CSS) – Bôrik Nitrianske Pravno poskytuje služby občanom, ktorí potrebujú pomoc druhej osoby z hľadiska fyzického zdravia, ale aj osobám s psychiatrickým ochorením už od roku 1957. Od 1. júla 2002 je v zriaďovateľskej pôsobnosti TSK a svojim klientom zabezpečuje tri druhy sociálnej služby s celkovou kapacitou 206 prijímateľov. Starostlivosť o klientov zabezpečuje 117 zamestnancov na čele s riaditeľom Róbertom Orságom.

 

 

K významnému jubileu prišiel zariadeniu zablahoželať aj predseda Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslav Baška, ktorý spolu s riaditeľom zariadenia odovzdal pamätné listy a vecné dary 29 zamestnancom za 15 a viac odpracovaných rokov. Župan spolu s podpredsedom TSK Richardom Takáčom, poslancami Zastupiteľstva TSK a zamestnancami Úradu TSK popriali CSS – Bôrik predovšetkým veľa spokojných klientov a zamestnancov.

Od svojho vzniku až po súčasnosť prešlo zariadením celkom 3007 prijímateľov sociálnej služby. V súčasnosti je v zariadení umiestnených 121 mužov a 85 žien, pričom priemerný vek klientov je 60 rokov. Najmladší obyvateľ má 23 rokov, najstarší 92.

Súčasťou osláv bol aj krátky prierez históriou zariadenia a kultúrny program, v ktorom sa predstavili detskí sólisti či folklórna skupina Hájiček – Chrenovec – Brusno.

Autor: (lk)


komentáre
SHOW ALL
podobné
25.08.2016
Krajské oslavy SNP na Jankovom vŕšku
Výročie Slovenského národného povstania, ktoré je významným medzníkom v histórii slovenského národa si pripomínajú v mnohých obciach a mestách. V sobotu 27. augusta 2016 si ho pripomenú na Jankovom vŕšku, kde sa uskutočnia Krajské oslavy SNP.
viac
08.09.2016
Okrúhle výročia obce Mojmírovce pripomenú trojdňové slávnosti
Trojdňovými slávnosťami si v Mojmírovciach pripomenú 860. výročie prvej písomnej zmienky o obci a zároveň 65. výročie začiatku výroby vína v miestnom poľnohospodárskom družstve.
viac
10.01.2017
Mesto pod Sninským kameňom existuje oficiálne už 700 rokov
Snina si v tomto roku pripomína 700. výročie prvej písomnej zmienky. Ako uviedol jej primátor Štefan Milovčík, hlavným cieľom tejto spomienky je predovšetkým to, aby boli obyvatelia mesta právom hrdí na jeho históriu i súčasnosť.
viac
18.10.2018
Púchovské gymnázium oslavuje sedemdesiatku, škola začínala v obecnej čitárni
Za sedem dekád stálo na čele Gymnázia v Púchove v zriaďovateľskej pôsobnosti Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) 10 riaditeľov a do sveta vypustilo viac ako 5400 úspešných maturantov.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.08 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.68 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.25 %