Pondelok 24.06.2019
Dnes má meniny 
Ján
°C
08.10.2018 01:47

Vybudovaním cyklistických centier vznikne nová atrakcia aj cyklotrasy


Obchodno spoločenské centrum - cyklocentrum Báč, zdroj: PB project s. r. o.


Nadšencom cyklistiky pribudne do konca jesene ďalšia trasa v rámci projektu SacraVelo. Vybudovaním cyklistických centier v obciach Báč (okres Dunajská streda) a Szil (Maďarsko) a vybudovaním nových cyklotrás vznikne atrakcia, ktorá spojí sakrálne hodnoty v cezhraničnom regióne.


Ako informuje obec Báč na svojej webovej stránke, v rámci projektu sa v obci vybuduje cyklocentrum, ktoré sa bude nachádzať v areáli bývalých technických služieb v centre obce. Projekt vo všeobecnosti realizuje rozvoj cyklotrás (vyznačením stoviek kilometrov bezpečných cyklotrás), výstavbou cyklocentier v obciach Szil a Báč a prepojením sakrálnych pamiatok na území žúp Győr-Moson-Sopron, Komárom-Esztergom, Trnavského a Bratislavského samosprávneho kraja. Partnerstvo zahŕňa dve župné a dve krajské samosprávy a taktiež dve spomínané obce.       

Ako informoval predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba, ich najväčšou aktivitou v tomto projekte je realizácia štvorkilometrového úseku cyklotrasy na hrádzi Šúrskeho kanálu v sume takmer 800.000 eur. „Cyklotrasa sa začína na hrádzi v mieste jej pripojenia na cestu Vajnory – Čierna voda a končí na moste miestnej komunikácie v Ivanke pri Dunaji,“ dodal.       

Novým značením dostanú cyklisti informácie o dostupnosti významných sakrálnych pamiatok, teda kostolov, synagóg či kaplniek, ktoré sa nachádzajú pozdĺž vybraných cyklotrás. Vytvorená bude aj aplikácia, ktorá poskytne detailné informácie o jednotlivých pamiatkach.       

Sieť pútnických ciest na bicykli sa pripojí k už existujúcim medzinárodným cyklistickým trasám EuroVelo. Ide o sieť 14 diaľkových cykloturistických trás po celej Európe. Využívajú ju nielen cykloturisti, ale aj miestni cyklisti pre každodenné jazdenie za rekreáciou či prácou. Sieť EuroVelo má byť dokončená v roku 2020 a jej celková dĺžka trás bude vyše 70.000 kilometrov.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.03.2017
Do konca roka by mali v Nitre pribudnúť nové úseky cyklotrás
V Nitre by do konca tohto roka mohlo pribudnúť niekoľko kilometrov nových cyklistických trás. Podľa projektovej dokumentácie dosiahnu náklady na ich výstavbu takmer štyri milióny eur.
viac
10.01.2018
Nové Zámky sa zapoja do projektu budovania cyklotrás
Mesto Nové Zámky sa zapojí do projektu s názvom KOMBI, ktorého cieľom je vybudovanie siete cyklotrás v slovensko-maďarskom pohraničí. Hlavným partnerom projektu je Európske zoskupenie územnej spolupráce (EZÚS) Pons Danubii.
viac
22.07.2018
V Želiezovciach pribudne vyše šesť kilometrov nových cyklotrás
V Želiezovciach pribudne vyše šesť kilometrov nových úsekov cyklistických komunikácií. Podľa zástupcov mesta sa ich vybudovaním zrýchli cesta do práce, zlepší sa spojenie obyvateľov s občianskou vybavenosťou a s priemyselnou časťou v južnej časti mesta.
viac
09.02.2019
V Nových Zámkoch tento rok pribudnú viaceré úseky cyklistických chodníkov
V Nových Zámkoch by čoskoro mali pribudnúť viaceré úseky nových cyklotrás. Mesto si pred tromi rokmi nechalo vypracovať urbanisticko-dopravnú štúdiu, ktorá rieši trasovanie cyklistických chodníkov cez celé Nové Zámky. Teraz radnica plánuje začať s ich výstavbou a značením.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.01 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %