Piatok 20.04.2018
Dnes má meniny 
Marcel
25.1°C Bratislava
26.03.2018 11:39

Samospráva chce získať dotácie na rekonštrukciu hasičských zbrojníc


Ilustračná snímka Milan Dermek


Banskoštiavnická samospráva chce zrekonštruovať dve hasičské zbrojnice. Na ich opravu sa snaží získať dotácie z ministerstva vnútra. Predloženie žiadosti a tiež výšku prípadného spolufinancovania schválili banskoštiavnickí poslanci na ostatnom rokovaní mestského zastupiteľstva.


Mesto plánuje zrekonštruovať vybrané priestory požiarnej zbrojnice na Sládkovičovej ulici. Ako sa uvádza v dôvodovej správe, v značne nevyhovujúcom stave sú sociálne zariadenia na prvom poschodí.       

Okrem prebudovania priestorovej dispozície je potrebná oprava vodoinštalácie, elektroinštalácie a sanitárneho vybavenia. Rekonštrukciu si vyžaduje aj priestor garáže a jej elektroinštalácia. Náklady na túto rekonštrukciu sú vyčíslené na 31.500 eur, požadovaná výška dotácie je 29.925 eur.       

Samospráva by chcela zrekonštruovať aj hasičskú zbrojnicu v Štefultove. Tá pozostáva z dvoch stavebných častí. Opravu si vyžadujú obe, pôvodná časť aj prístavba. Aj v tomto prípade chce mesto žiadať o finančné prostriedky vo výške 29 925 eur.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
28.04.2017
Ako si Banská Štiavnica poradila s podnikateľmi. Tí využívali kontajnery občanov
Od januára 2017 zaviedli v meste Banská Štiavnica množstvový zber zmesového komunálneho odpadu pre právnické osoby a spoplatnili aj odber vytriedených odpadov z podnikateľskej činnosti. Motivujú ich tým nevhadzovať odpad do nádob určených pre občanov.
viac
27.10.2017
Samospráva chce zrekonštruovať Komunitné centrum na Šobove
Banskoštiavnická samospráva plánuje zrekonštruovať Komunitné centrum, ktoré svoje aktivity vyvíja v lokalite Šobov, kde žije početná rómska komunita.
viac
11.01.2018
Ministerstvo prijíma žiadosti o dotáciu na obnovu národných kultúrnych pamiatok
Mestá, obce, samosprávne kraje, ale aj vysoké školy, cirkevné inštitúcie či občianske združenia a neziskové organizácie môžu Ministerstvo kultúry (MK) SR požiadať o dotáciu na rekonštrukciu objektov zapísaných do zoznamu národných kultúrnych pamiatok. Lehota na predkladanie žiadostí je do 16. marca.
viac
01.03.2018
Banská Štiavnica je jedným z troch finalistov súťaže Mesto kultúry 2019
Mesto Banská Štiavnica je jedným z troch finalistov, ktorí zabojujú o titul Mesto kultúry 2019. O víťazstvo v projekte Fondu na podporu umenia sa bude uchádzať spolu s Novými Zámkami a Spišskou Novou Vsou.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.12 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.10 %