Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
6°C Bratislava
13.05.2018 02:00

Rozhodnutie ponechať školu v Šulekove bolo podľa primátora správne


Ilustračná snímka


Ponechať a nezatvoriť základnú školu (ZŠ) v Šulekove, miestnej časti Hlohovca, sa ukázalo podľa primátora mesta Miroslava Kollára ako správne rozhodnutie mestského zastupiteľstva.


Po dvoch rokoch, keď prišlo k výmene na poste riaditeľa, sa nielen počet žiakov zapísaných do prvého ročníka viac ako zdvojnásobil, ale ZŠ Vilka Šuleka sa stala aj podpornou školou pre projekt Rady Európy Inclusive Schools (Inkluzívne školy).       

"Veril som v pozitívny vývoj na tejto našej škole, ale nečakal som, že to bude až tak rýchlo," konštatoval Kollár. Školy v obciach podľa jeho slov neplnia len vzdelávaciu funkciu, ale bývajú aj centrom kultúry či spoločenského života, preto tam patria a preto zostala aj tá v Šulekove.       

Popri dvoch, ako primátor zhodnotil, dobrých správach má ZŠ aj ďalšiu. Získala finančnú podporu ministerstva školstva vo výške 108.000 eur, a tak môže od septembra tohto roku zamestnať dvoch asistentov učiteľa a jedného špeciálneho pedagóga. "To škole vzhľadom na jej štruktúru veľmi pomôže," konštatoval Kollár. V súčasnosti tieto posily pedagogického zboru hľadajú inzerátom.       

"Do prvého ročníka sa nám zapísalo 23 žiakov, predtým to bývalo okolo 10 - 11," uviedla pre TASR zástupkyňa riaditeľky ZŠ v Šulekove Anna Bačkádyová. Ocenila najmä prístup rodičov, ktorí sa rozhodli ponechať svoje deti v škole v obci a nevoziť ich do susedného Hlohovca či Leopoldova. "Takto má škola nádej, že jej postupne vzrastie počet žiakov, ktorých je v súčasnosti 110. Sme škola rodinného typu," povedala.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2016
Zo starej školy chcú spraviť centrum voľného času
Nevyužívaný objekt chcú v obci Dolná Ždaňa v okrese Žiar nad Hronom zrekonštruovať na Centrum voľného času Eleny Čepčekovej. Spisovateľka, ktorá je známa najmä svojou tvorbou pre deti a mládež, sa v obci narodila.
viac
04.05.2016
Žilinský kraj vybuduje nové športoviská a podporí šport v školách
Žilinská župa rozdelila 40-tisíc eur pre 24 projektov stredných škôl v pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja.
viac
29.08.2016
Mesto plánuje zmodernizovať dielne na základných školách
Mesto Levice plánuje vybaviť novým náradím a technickým príslušenstvom dielne na základných školách. Zámerom je zvýšiť záujem školákov o technické vzdelávanie, čo si vyžaduje aj pracovný trh.
viac
08.11.2016
V obci otvorili novú základnú školu pre 130 žiakov
Novú základnú školu pre 130 žiakov, s počítačovou, jazykovou učebňou a klubovňou otvorili dnes v obcí Malinovo na Višňovej ulici. V novej škole, sa nachádzajú tri triedy, ktoré budú navštevovať žiaci prvého až tretieho ročníka.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %