Pondelok 18.03.2019
Dnes má meniny 
Eduard
°C
09.05.2016 04:00

Michalovský domov seniorov bude výhodný aj z hľadiska ekonomiky


Ilustračná snímka: (tasr)


Mesto Michalovce bude od 1. júla poskytovať sociálne služby v delimitovanom zariadení Michalovský domov seniorov (MDS). Rozhodli o tom mestskí poslanci na aprílovom zasadnutí.


Pre ustanovenie jedného zariadenia sa samospráva rozhodla z viacerých dôvodov. „V čom vidíme najväčší prínos, je zastupiteľnosť pracovníkov v obidvoch zariadeniach a samozrejme je to aj ekonomika,“ povedal pre TASR primátor mesta Viliam Zahorčák.       

Mesto Michalovce zabezpečovalo pre tzv. pobytových klientov služby v dvoch organizačných zložkách. V Zariadení opatrovateľskej služby (ZOS), ktorá je od roku 2013 elokovaná na jednom z poschodí v Zariadení pre seniorov, ktoré je zároveň druhým poskytovateľom služieb. ZOS bola pôvodne umiestnená v priestoroch na Ulici Masarykovej, čo sa z viacerých dôvodov javilo ako problematické. Pôvodne sa rátalo s jej premiestnením do budovy bývalej materskej školy na Ulici borovicovej. V tomto objekte sa pripravovala komplexná rekonštrukcia. Tá bola prerušená v roku 2012, jej pokračovanie je nateraz zastavené.       

Jedným z dôvodom, pre ktorý je výhodne spojiť obdive služby do jedného subjektu, je podľa dôvodovej správy možnosť účelnejšieho využívania kapacít ľudských zdrojov. „V neposlednom rade je to aj možnosť flexibilnejšieho umiestňovania a možných presunov klientov v rámci jednotlivých stupňov odkázaností,“ uvádza sa v dokumente. Zjednoduší sa tiež poskytovanie stravovacích služieb a využívanie rehabilitačných zariadení.       

Predmetom činností MDS budú od júla sociálne služby na riešenie nepriaznivej sociálnej situácie z dôvodu ťažkého zdravotného postihnutia, nepriaznivého zdravotného stavu alebo z dôvodu dovŕšenia dôchodkového veku. „Michalovský domov seniorov bude zabezpečovať popri pobytovej forme sociálnej služby aj stravovanie v jedálni a službu v práčovni a nadštandardné služby ako rehabilitáciu či pedikúru pre fyzické osoby, ktoré dovŕšili dôchodcovský vek a majú trvalý pobyt v meste Michalovce,“ uvádza sa v schválenom materiáli.       

Celkový počet zamestnancov MDS bude 114,5 zamestnanca, z toho 12,5 v Zariadení opatrovateľskej služby.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.04.2016
V hodnotení Smart Cities skončili Michalovce na treťom mieste
Mesto svoj mapový portál Web-Gis neustále zdokonaľuje a v týchto dňoch je už sprístupnený v novej, aktualizovanej verzii.
viac
27.01.2017
Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu
Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.
viac
27.04.2017
Šidzemnasti jarni jurmarok
Mesto Michalovce a  Organizačný výbor jarných trhov pozývajú Michalovčanov a návštevníkov mesta Michalovce na Šidzemnasti jarni jurmarok. Počas štyroch dní sa môžete tešiť na bohatý a pestrý program.
viac
08.03.2018
Tri tucty ruží ako prejav úcty i poďakovania za prácu a obetavosť
V zariadení pre seniorov - v Domove dôchodcov Santovka – sa pri príležitosti MDŽ konala malá, neformálna, ale o to milšia slávnosť. Starosta Santovky Ľubomír Lőrincz sa ženám – pracovníčkam zariadenia - poďakoval za ich náročnú a obetavú prácu.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.80 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.89 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.31 %