Streda 24.10.2018
Dnes má meniny 
Kvetoslava
13°C Bratislava
27.01.2017 06:39

Obyvatelia mesta môžu požiadať o Senior kartu


Snímka zdroj: (tasr).


Obyvatelia Michaloviec s trvalým pobytom v meste, ktorí dosiahnu v tomto roku vek 65 rokov, môžu požiadať o Senior kartu. Vydáva ju odbor sociálnych vecí mestského úradu po predložení dokladu totožnosti a overení požadovaných údajov.


Radnica doposiaľ eviduje vydanie približne 1850 kusov týchto kariet. Informovala o tom hovorkyňa mesta Iveta Palečková.      

Podľa jej slov môžu občania mesta o kartu žiadať celoročne, najskôr v deň dovŕšenia spomínaného veku. Žiadateľovi ju vydajú bezplatne. Držiteľa oprávňuje na využívanie zliav, ktoré poskytuje mesto, ním zriadené organizácie alebo iné organizácie na základe dohody s mestom. Platná je spolu s predložením dokladu totožnosti.      

Medzi benefity karty okrem iného patrí voľný vstup na kultúrne podujatia Mestského kultúrneho strediska označené "Vstup so Senior kartou", tiež na akcie Zemplínskeho osvetového strediska. Držitelia karty môžu využívať mestskú plaváreň a saunu za evidenčný poplatok. Zdarma si môžu pozrieť aj stále expozície Zemplínskeho múzea, v roku 2017 to bude možné po ukončení rekonštrukčných prác. Vítaní sú aj vo hvezdárni.      

V Zemplínskej knižnici Gorazda Zvonického majú 50-percentnú zľavu na celoročný členský poplatok. Na športové podujatia, ako je hokej, basketbal, tenis, hádzaná či futbal sa môžu dostať vlastníci Senior karty za zľavnené ceny, rovnako môžu využiť zľavy na mestskú dopravu podľa cenového výmeru MHD. "Organizácia, ktorá poskytuje zľavy na kultúrne, spoločenské alebo športové podujatie, môže niektoré akcie komerčného charakteru vylúčiť z poskytovania zliav. Túto skutočnosť oznámi spolu s oznamom o konaní akcie a zároveň to zverejní pri vstupe na akciu," informuje radnica.      

Všetky Senior karty sú platné neobmedzene. Michalovce začali s ich vydávaním vo februári 2008. "Tento benefit mesta samospráva nedokumentuje v prepočte na konkrétnu finančnú čiastku," uzavrela hovorkyňa.

 

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
11.05.2016
Archeológovia chcú overiť teórie o vodnej priekope
Na Kostolnom námestí v Michalovciach sa začali práce na archeologickom výskume. Nariadil ho Krajský pamiatkový úrad v Košiciach v súvislosti so zemnými prácami, ktoré má mesto v pláne uskutočniť.
viac
26.04.2017
Nový koncept Bratislava Card rozšíril ponuku až za hranice mesta
Návštevníci Bratislavy a jej regiónu sa túto sezónu majú na čo tešiť. Vylepšená turistická karta Bratislava Card im prinesie viac ako 120 atraktívnych zliav, vrátane bezplatnej prehliadky mesta, vstupov do múzeí a galérii a cestovanie integrovanou dopravou v celom Bratislavskom kraji.
viac
28.12.2017
Regionálna karta prinesie návštevníkom Slovenského raja výhody
Každý, kto sa ubytuje v niektorom z partnerských ubytovacích zariadení v regióne Slovenského raja aspoň na dve noci, získa od 1. januára 2018 zdarma regionálnu turistickú kartu Slovenský raj & Spiš.
viac
29.12.2017
Od budúceho roka by mala fungovať Karta staromestského seniora
Poskytovanie benefitov v podobe zliav či snaha viesť dôchodcov k aktívnejšiemu životu aj vo vyššom veku v bratislavskom Starom Meste. To sú ciele zásad poskytovania Karty staromestského seniora, ktoré schválili miestni poslanci na poslednom rokovaní staromestského zastupiteľstva.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
79.19 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.63 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.18 %