Piatok 18.01.2019
Dnes má meniny 
Bohdana
5°C Bratislava
19.05.2017 02:51

Deň matiek oslávili aj v Žabokrekoch


Mamičky po vystúpení svojich ratolestí odchádzali naplnené šťastím a radosťou.


Druhá májová nedeľa už tradične patrila všetkým mamám. Tento rok si Deň matiek pripomenuli v piatok 12. mája 2017 v kultúrnom dome v Žabokrekoch.


Podujatie pripravila obec Žabokreky v spolupráci s Turčianskym kultúrnym strediskom v Martine v zriaďovateľskej pôsobnosti Žilinského samosprávneho kraja. V mene organizátora podujatia všetkých srdečne privítala starostka obce Žabokreky Ing. Zuzana Valocká.

Deň matiek je špeciálny čas povedať našim mamám ako ich máme radi, čo pre nás znamenajú a vyjadriť im našu vďačnosť za všetko, čo pre nás urobili. Veľkú vďaku svojim mamám vyjadrili žiaci zo základnej školy v Žabokrekoch v kultúrnom programe, predstavili sa speváckymi, tanečnými a folklórnymi vystúpeniami, hrou na klavír, gitaru, flautu a divadelným predstavením.

V úvodnom a záverečnom programe vystúpil so svojou tvorbou spevokol Žabokrečan a hrou na fujare a gajdách sa predstavili dvaja členovia z folklórneho združenia fujaraši Jelenband z Dlhej Lúky. Mamičky po vystúpení svojich ratolestí odchádzali naplnené šťastím a radosťou a každá si odniesla na pamiatku malú kytičku kvetov.

Celú kultúrnu sálu zdobili pestré výtvarné diela a fotografie dvoch autoriek - Marcely Pajurkovej a Idy Remeníkovej. Autorky vytvorili svoje diela rôznymi výtvarnými technikami ako akrylová maľba, akvarel, maľba olejom,  kresba ceruzkou a rudkou. Obrazy potešili všetkých účastníkov podujatia zobrazenou krásou prírody, farebnosťou kvetov a malebnou krajinou okolo nás. Vystavené diela symbolizujúce zrod života a materstvo dotvárali celkovú atmosféru podujatia. Výstava výtvarných diel bola verejnosti sprístupnená do nedele 14. mája 2017.

 

Autor: (Libuše POLONCOVÁ, Turčianske kultúrne stredisko v Martine)


komentáre
SHOW ALL
podobné
12.04.2017
Tribečské múzeum oslávi Deň Zeme podujatím Zem je len jedna
Budovať kladný vzťah k prostrediu, v ktorom žijeme, je cieľom podujatia Zem je len jedna, ktoré pripravilo Tribečské múzeum v Topoľčanoch. Sprístupnené bude od 19. do 28. apríla a určené je najmä pre deti materských a žiakov základných škôl.
viac
12.05.2017
Míľa pre mamu aj v Považskej Bystrici
Pri príležitosti svetového Dňa matiek sa vo  viacerých mestách na Slovensku uskutoční zábavné podujatie s názvom Míľa pre mamu. Výnimkou nebude ani Považská Bystrica. 
viac
19.05.2017
Fotomaratón Martin 2017
Opäť po roku sa záujemcovia o fotografiu a súťaženie môžu tešiť na ďalší, v poradí už piaty ročník podujatia s názvom Fotomaratón Martin 2017. Účastníci budú vítaní 27. mája 2017 o 10. hodine v klubových priestoroch Turčianskeho kultúrneho strediska v Martine.
viac
23.05.2017
Mosty kultúry II.
Ďalšia, v poradí už druhá časť tvorivých dielní, pozostávajúca z cyklu prezentácií a panelových diskusií určených pre vybraných žiakov stredných škôl sa uskutoční opäť v priestoroch Centra voľného času Kamarát. Termín prezentácie bude 26. mája 2017.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
78.69 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.79 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
18.53 %