Piatok 24.05.2019
Dnes má meniny 
Ela
°C
07.06.2018 10:40

Balónový festival opäť spestrí oblohu nad mestom


Ilustračná snímka: RegionKosice.com


Nebo nad Košicami najbližšie dni opäť zaplnia balóny rôznych tvarov a veľkostí. Jubilejný 25. ročník medzinárodnej Balónovej fiesty sa koná od stredy do soboty (9. 6.).


Počas podvečerných a ranných letov bude možné obdivovať tri balóny špeciálneho tvaru – bude to domáci klaun Bruno, český Ježko a Svätoštefanská koruna, predstaví sa aj skyhopper balón z Holandska.       

Prvýkrát sa zázemím podujatia stal areál Technickej univerzity v Košiciach (TUKE) s fiestovým mestečkom. K dispozícii je pikniková zóna a aktivity pre deti, stánky s občerstvením, večerné letné kino a štartovacia plocha pre balóny, ktoré je na bejzbalovom ihrisku.       

"Prihlásených je 20 pilotov zo Slovenska, Českej republiky, Rakúska, Slovinska, Maďarska, Rumunska a Holandska, ktorí rozlietajú Košice vždy ráno po 6.30 a podvečer po 18.30 h," informovali organizátori. Osobitne pritom vyzdvihli českého pilota Radka Vránu z Brna, ktorý nevynechal ani jeden ročník fiesty.       

V piatok predstavia na štartovacej ploche fiestovú novinku – walk-in balloon, záujemcovia sa tak budú môcť prejsť vnútrom balóna. Večer toho dňa ukončí tradičné nočné nafukovanie a ohňostroj. V stredu, štvrtok a sobotu po západe slnka bude premietať letné kino. Festival Virvar - Dni bábkového divadla a hier pre rodiny prinesie na fiestu flašinetára, bublinovú šou a vystúpenie ukrajinského súboru Bavka. V ponuke je aj program neformálneho vzdelávania MyMachine Slovakia.       

Organizátormi sú spoločnosť ADS ballooning a Balón klub Košice. Podujatie, ktoré otvára letnú sezónu, sa koná pod záštitou Mesta Košice a v spolupráci s oblastnou organizáciou cestovného ruchu - Visit Košice.       

Za štvrťstoročie Balónová fiesta vystriedala niekoľko štartovacích plôch a zázemí vrátane centra mesta na Námestí osloboditeľov, Aničky, Aeroklubu, Galérie, Optimy, Cassovie či Auparku. Celkovo na fieste lietalo približne 500 balónov s posádkami z celého sveta vrátane krajín ako USA, Malajzia či Thajsko. Medzi balónovými špeciálmi patrili napríklad pivový pohár, kohút, páv, srdce, mobilný telefón, šmoula, "obrátený" upside-down balón či vzducholoď tímu FESTO.      

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
13.12.2016
Slovenské vedkyne sa môžu uchádzať o ocenenia v súťaži For Women in Science
Slovensko sa pripája ku krajinám, v ktorých majú ženy pôsobiace v oblasti vedy možnosť získať podporu prostredníctvom programu For Women in Science. Prihlásiť sa do projektu spoločnosti L'Oréal a organizácie OSN pre vzdelanie, vedu a kultúru UNESCO majú slovenské vedkyne do 28. februára 2017.
viac
07.10.2018
Tretí ročník Tour de Tokaj aj so zlatým Jozefom Metelkom
Len raz v roku majú bežci a cyklisti možnosť vyskúšať si trasu vedúcu cez tokajské vinice. Týždeň po košickom maratóne - 13. októbra 2018 - sa uskutoční tretí ročník rastúceho podujatia Tour de Tokaj. To spája krásu športu s krásou Košického regiónu a chuťou pravého tokajského vína.
viac
15.12.2018
Výzvy na rok 2019 sú vyhlásené
V Košickom kraji vyhlásili výzvy na podporu rozvoja turizmu pre rok 2019. Na podporu projektov rozvíjajúcich cestovný ruch v Košickom kraji pôjde v budúcom roku 120-tisíc eur.
viac
26.01.2019
Na Sídlisku Ťahanovce odstrelili pri mimoriadnom love 12 diviakov
Lov na diviaky sa v sobotu konal v okolí Americkej triedy na košickom Sídlisku Ťahanovce. V tejto obytnej zóne je dlhodobý problém s premnoženými diviakmi, ktoré sa prechádzajú po prístupovej ceste a napádajú psov. Pred dvoma týždňami dokonca napadli policajnú hliadku.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.05 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.73 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
20.22 %