Štvrtok 28.05.2020
Dnes má meniny 
Viliam
°C
09.04.2020 08:05

Zvolen zriadi pre osamelých seniorov linku psychologickej pomoci


Ilustračná snímka: (int.).


Mesto Zvolen prichádza v týchto dňoch s novou pomocou pre osamelých seniorov. Zriadi pre nich linku psychologickej pomoci. Osamelí ľudia, predovšetkým z radov starších Zvolenčanov, ju môžu využívať vždy v utorok a v piatok popoludní.


Linka je prednostne zameraná na poradenstvo a podporu v situáciách, keď človek ostal sám a v dôsledku mimoriadnych opatrení stratil aj najmenší kontakt so svojím okolím.

„Aj ja mám v rodine starkú, ktorá žije sama. Jej jediným väčším rozptýlením sú chvíle, keď ju s rodinou navštívime, čo je však v dnešnej situácii pre ňu priveľké riziko. A tak si aspoň voláme. V našom meste však žijú aj Zvolenčania, ktorí rodinu vôbec nemajú alebo s ňou postupne stratili kontakt. Možno prežívajú strach, možno smútok, či dokonca beznádej a nemajú sa komu zdôveriť. Som preto vďačná za ponuku od psychologičky Gabriely Zachovej, ktorá sa rozhodla pomôcť im ako dobrovoľníčka,” uviedla primátorka Lenka Balkovičová.

„Pri rozhodovaní, ako môžem sama pomôcť v súčasnej mimoriadnej situácii, padla moja voľba ihneď na poradenstvo, psychologickú pomoc, podporu. A keďže situácia neumožňuje osobný rozhovor, oslovila som primátorku mesta s ponukou telefonickej pomoci ľuďom, ktorí to potrebujú,” uviedla Zachová. „Som rada, že sa podarilo doladiť všetky technické detaily tak, aby som od najbližšieho utorka mohla začať s telefonickými rozhovormi,” dodala.      

Mesto Zvolen už pre svojich seniorov zabezpečuje rozvoz rúšok, stravy či nákupov. Telefonické rozhovory so psychologičkou tak predstavujú ďalšie opatrenie, ktoré má pomôcť týmto ľuďom prekonať obdobie krízy čo možno najľahšie. Osamelí ľudia môžu volať na telefónne číslo 0948/874277. So svojimi starosťami sa môžu psychologičke zdôveriť od budúceho týždňa vždy v utorok a v piatok medzi 13.00 h a 16.00 h.

Autor: (tasr)


komentáre
SHOW ALL
podobné
23.03.2020
NÚDCH poskytuje psychologickú podporu pre rodičov, ktorí sú doma s deťmi
V aktuálnej situácii týkajúcej sa pandémie nového koronavírusu a núdzového stavu Národný ústav detských chorôb (NÚDCH) poskytuje psychologickú pomoc nielen pre svojich zdravotníkov, ale aj pre rodičov, ktorí trávia doma čas so svojimi deťmi.
viac
03.04.2020
Od piatka 3. apríla bude fungovať „Handlovská linka podpory“
Mesto zriaďuje „Handlovskú linku podpory“ zatiaľ dvakrát do týždňa, v prípade potreby bude čas dostupnosti linky upravený. Handlovská linka podpory je zriadená pre zvládnutie záťažových situácií v súvislosti s opatreniami proti šíreniu COVID-19 a ponúka tiež duchovný rozmer.
viac
06.04.2020
Bratislava prijala pre pandémiu nového koronavírusu ďalšie opatrenia
Mesto Bratislava prijalo pre pandémiu nového koronavírusu ďalšie opatrenia, ktoré sa týkajú MHD, posilnenia hliadok mestskej polície na často navštevovaných miestach, zintenzívnenia informačnej kampane, ale aj seniorov, či ľudí bez domova. Informoval o tom hovorca Bratislavy Peter Bubla.
viac
07.04.2020
Dobrovoľníci ponúkajú svoje služby, rozširujú svoje rady
V snahe pomôcť v sociálnej oblasti čo najväčšiemu počtu obyvateľov vyzýva mesto Prešov spolu s viacerými organizáciami verejnosť o poskytnutie kontaktov na osamelých ľudí. Prešovské dobrovoľnícke centrum zároveň v súvislosti s výskytom nového koronavírusu hľadá do svojich radov posily.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.87 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
2.78 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.35 %