Utorok 16.04.2024
Dnes má meniny 
Dana, Danica
°C
30.01.2024 04:05

Zrevitalizovaný vnútroblok na sídlisku Južná slúži verejnosti


Snímka zdroj: mesto Kežmarok


V závere minulého roka dokončili v Kežmarku revitalizáciu vnútrobloku na sídlisku Južná. Vedúca oddelenia projektov a verejného obstarávania na tamojšom mestskom úrade Marta Markočiová potvrdila, že celkové náklady sa vyšplhali na viac ako dva milióny eur.


Predmetom projektu bola plocha s rozlohou viac ako 27.500 štvorcových metrov. "Pozemok je situovaný medzi bytovými domami a v okolí materskej školy a predajne potravín - vnútroblok je ohraničený ulicami Južná, Obrancov mieru a Karola Kuzmányho a z južnej strany hranicou katastrálneho územia Kežmarok," uviedla Markočiová. Projekt radnica realizovala vďaka dotácii z IROP vo výške 1,64 milióna eur, zvyšok dofinancovala samospráva zo svojich zdrojov.         

Súčasťou projektu bola výsadba zelene, pitná fontánka, dve oddychové zóny a workoutové ihrisko na dvoch plochách so strojmi na cvičenie. V území tiež pribudla stretávacia zóna s chodníkovou fontánou a dve detské ihriská, priestor na odpadkové koše, zároveň sa obnovili existujúce spevnené plochy, parkoviská i schodiská. Cieľom jednotlivých opatrení je podľa projektu protihluková funkcia, zlepšenie kvality ovzdušia, posilnenie ekologickej stability prostredia a vodozádržné opatrenia.         

V budúcnosti mesto plánuje podobné úpravy aj v ďalších častiach. "Revitalizovať by sme chceli vnútroblok Možiarska a pokračovať chceme v obnove plôch na hornom Juhu," konkretizovala Markočiová.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
06.05.2019
Mesto začalo s revitalizáciou sídliska Vŕšok
Mesto Myjava začalo s revitalizáciou vnútrobloku na sídlisku Vŕšok. Revitalizácia sa uskutočňuje v rámci programu Integrovaný regionálny operačný program a poskytovateľom finančných prostriedkov je Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR. Informoval o tom hovorca mesta Myjava Marek Hrin.
viac
29.02.2020
Prístavbu zimného štadióna v Kežmarku dokončia v júni
Práce na prístavbe zimného štadióna v Kežmarku idú podľa plánu, zhotoviteľ by mohol stavenisko odovzdať o čosi skôr.
viac
14.06.2021
Vnútroblok na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici prešiel veľkými zmenami
Prešovčania bývajúci na Hviezdoslavovej a Štefánikovej ulici si môžu oddýchnuť vo vynovenom vnútrobloku. Pribudla tu zeleň, lavičky, ale aj detské ihrisko.
viac
31.01.2022
Detva pripravuje revitalizáciu vnútrobloku na Novosadoch
Mesto Detva pripravuje revitalizáciu vnútrobloku na Novosadoch. Po obnove sa zóna bude využívať na športové, oddychové a spoločenské aktivity. Uviedol to hovorca Detvy Milan Suja.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.06 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.10 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.84 %