Utorok 16.07.2024
Dnes má meniny 
Drahomír, Rút
°C
09.09.2023 11:05

ZMOS začalo podpisovať s politickými stranami memorandá o spolupráci


Združenie miest a obcí Slovenska - logo


Združenie miest a obcí Slovenska (ZMOS) vo štvrtok začalo podpisovať s politickými stranami a hnutiami memorandá o spolupráci. Podľa združenia predstavujú obojstranný záväzok spolupráce na dosahovaní vytýčených priorít členských miest a obcí ZMOS.


Zároveň ide však aj o budovanie vzájomného partnerstva spolupráce s pozitívnym vplyvom na každodenný život miest a obcí vo volebnom období 2023 až 2027. TASR o tom informovali z kancelárie ZMOS. 

Podpísané už boli memorandá so stranami Hlas-SD a SaS. V piatok (8. 9.) sa rokovalo o podpise s hnutím Republika, KDH a SNS. V pondelok (11. 9.) by malo ZMOS uzatvoriť memorandum s Progresívnym Slovenskom a Sme rodina.         

Memorandá sa týkajú 11 priorít ZMOS. "Nie všetky politické subjekty sa zaviazali k plneniu našich priorít v plnom znení a v plnom rozsahu," vysvetlil predseda združenia Jozef Božik. Ciele zahŕňajú oblasti, ako sú sociálna oblasť a zdravotníctvo, životné prostredie, stavebná agenda, regionálny rozvoj, ako aj samotné financovanie či definovanie miestnych územných samospráv.         

Súčasťou memoranda sú aj samotné rámce na vykonávanie pôsobností a kompetencií miestnej územnej samosprávy ako dodržiavanie záväzkov Európskej charty miestnej územnej samosprávy, nastavenie legislatívnych pravidiel vlády SR, ako aj modernizácia miestnej územnej samosprávy.         

Memorandá plánuje združenie zhodnotiť po ich podpise so všetkými politickými subjektami, ktoré boli prizvané k rokovaciemu stolu a prejavili záujem o obojstrannú spoluprácu pri presadzovaní priorít a potrieb miestnej územnej samosprávy do Programového vyhlásenia vlády SR 2023-2027.

Autor: (TASR)


komentáre
SHOW ALL
podobné
31.07.2020
ZMOS podpísal memorandum s kľúčovými partnermi
Kľúčovými partnermi ZMOS sa na základe memoranda o spolupráci stali Asociácia komunálnych ekonómov SR, Združenie hlavných kontrolórov a tiež Združenie náčelníkov obecných a mestských polícií.
viac
11.09.2023
Pokračujeme v podpise dohodnutých memoránd o spolupráci s politickými stranami
Združenie miest a obcí Slovenska v piatok 8. septembra podpísalo ďalšie memorandá s politickými stranami.
viac
29.09.2023
ZMOS a Smart Cities Klub podpísali Memorandum o porozumení a spolupráci
Predseda Združenia miest a obcí Slovenska (ZMOS) Jozef Božik a predseda Smart Cities Klub, o.z., Miloslav Jurík podpísali Memorandum o porozumení a spolupráci medzi obidvoma organizáciami.
viac
02.11.2023
Chceme naplniť podpísané memorandá
Združenie miest a obcí Slovenska sa obrátilo listom na ministrov rezortov a predsedov výborov NR SR so žiadosťou o stretnutie, aby im pripomenulo a podrobnejšie ich oboznámilo s prioritami združenia, ktoré schválil májový snem ZMOS.
viac
top články
24 hodín
7 dní
30 dní
partneri
anketa
Mal by sa zakázať vstup utečencov do Európy?
Áno, môžu medzi nimi byť teroristi.
77.22 %
Nie som si istý/istá, ale nemali by sme ich do SR pustiť.
3.13 %
Nie, sú to ľudia, ktorí utekajú pred hrôzami vojny a potrebujú pomoc.
19.64 %